Urfa Valiliği, Harran'daki olayla ilgili soruşturma başlattı

Urfa Valiliği, Harran'daki olayla ilgili soruşturma başlattı
banner206

Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde öğretmenlik yapan S.A., kent sakinleri tarafından ‘alevi’ olduğu iddiasıyla çeşitli zorbalıklara maruz kaldı. Şanlıurfa Valiliği, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu.
Harran ilçesinde öğretmenlik yapmakta olan S.A. ikamet ettiği konumda çeşitli zorbalık ve psikolojik şiddete maruz kaldı.  S.A’nın, eşi ve ailesi alevi olduğu için 10 ila 15 yaş aralığında bir grup çocuk tarafından ‘içkici, alkolcü’ denilere evi taşlandı. 
Şanlıurfa Valiliği yaşanan bu olayla ilgili soruşturma başlatıldını duyurdu. Şanlıurfa Valiliği'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
İlimiz Harran ilçesinde öğretmenlik yapan S.A., 27.10.2021 tarihinde Harran Emniyet Müdürlüğüne yaptığı başvuruda, evinin dış duvarına bir takım işaretler çizildiğini belirterek şikâyette bulunmuştur. Bunun üzerine başlatılan soruşturma kapsamında, olayın faili olduğu tespit edilen 11 yaşındaki bir çocuk, ailesi ile birlikte güvenlik güçlerince Emniyet Müdürlüğüne getirilmiş, yapılan görüşmeler neticesinde her hangi bir tehdit unsurunun bulunmadığı kanaatine varan S.A. şikâyetinden vazgeçmiştir. 
Bu olaydan bir ay sonra 27.11.2021 günü akşam saatlerinde; evinin duvarına kırmızı sprey boyayla şekiller çizildiğini ve alevi olması sebebiyle bunun yapıldığını iddia ederek yeniden şikâyetçi olan S.A.’nın ikinci başvurusu üzerine aynı gün kapsamlı adli ve idari tahkikat başlatılmıştır.
Öte yandan, şikâyete konu evin çevresinde yapılan incelemelerde; klima borusunda her hangi bir ateş veya yanık izine rastlanmadığı, söz konusu evin, çocukların sıklıkla oyun oynadığı merkezi bir yerde olduğu tespit edilmiştir. 
Tarih boyunca farklı kültür ve anlayışların barış ve kardeşlik içinde birlikte yaşadığı, engin bir hoşgörü ikliminin hâkim olduğu Şanlıurfa’da ve özelde Harran ilçemizde bugüne kadar bu türden rahatsızlık veren en küçük bir olay yaşanmamış olup, konu tüm yönleri ile titizlikle soruşturulmaktadır. 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142