Kobani'de 8 IŞİD birliği çökertildi!

 Kobani'de 8 IŞİD birliği çökertildi!
banner206

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) tarafından yapılan açıklamada, "IŞİD'in 8 birliği yok edildi" ifadesi kullanıldı.

Irak ve Suriye'de koalisyon güçleri tarafından, son 4 gün içinde IŞİD'e karşı 45 hava operasyonu gerçekleştirilirken, Kobani'de 8 birlik ortadan kaldırıldı. ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) tarafından yapılan açıklamada, IŞİD'e yönelik Kürdistan Bölgesi ve Irak'ta 30, Rojava ve Suriye'de ise 15 hava saldırısı gerçekleştirldiği belirtildi.

 

KERKÜK'TE 7 SALDIRI

Açıklamaya göre, IŞİD'in araç ve askeri noktalarına Kerkük bölgesinde 7, Şengal'de (Sincar) 4, Telafer'de 3, Musul civarında da 4 hava saldırısı gerçekleştirildi. Saldırılarda örgüte ait çok sayıda araç, üs ve mühimmat imha edildi. Irak ve Suriye sınırındaki Kayim kasabasına 3 saldırı yapıldığı belirtilirken, Enbar vilayetinin merkezi Ramadi kentine 3, Selahaddin vilayetine bağlı Beyci kentine de 2 saldırı yapıldığı açıklandı.

 

IŞİD'İN 8 BİRLİĞİ YOK EDİLDİ

CENTCOM açıklamasında, Kobani'de son 4 gün içinde 14 hava saldırısı gerçekleştirilirken, örgütün 4 mevzii, üs olarak kullandığı 3 bina, 2 tank, top atışlarının yapıldığı bir nokta ve 8 askeri birliğinin imha edildiğini duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2014, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142