Modern spor tesisine dönüştürüldü

Modern spor tesisine dönüştürüldü
banner206
Harran Üniversitesi’nde bulunan atıl durumdaki yaklaşık 32 bin metrekarelik alan yapılan çalışmalarla modern spor tesislerine dönüştürüldü.

Harran Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) çevresinde bulunan 32 bin metrekarelik atıl durumdaki alan değerlendirilerek, gençlerin spor ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri 1 adet ikili tenis kortu,1 adet basketbol sahası, 1 adet voleybol sahası, 1 adet tribünlü plaj voleybolu-plaj futbolu sahası, 1 adet balon kapatmalı ikili tenis kortu, 1 adet balon kapatmalı ikili badminton ve voleybol sahası, 600 m koşu ve yürüyüş parkuru, 3 farklı bölgede aletli fitness alanı, 945 metrekare alana sahip kauçuk zemin serbest fitness alanı ve kullanıcılara hizmet edecek kafe ve gölgelikli oturma alanların bulunduğu komple bir spor tesisi yapıldı. Yaklaşık 16 bin metrekarelik yeşil alan ayrılan proje kapsamında ise çeşitli türlerde 613 ağaç, 708 adet çalı ve 13 bin 900 adet yer örtücü kullanıldı. Ayrıca alanda BESYO için 91 araç kapasiteli açık otopark düzenlemesi gerçekleştirildi.

Harran Üniversitesi Rektörü Prof Dr. İbrahim Halil Mutlu, BESYO Müdürü Prof.Dr. Atilla Gür ile birlikte alanı gezerek inceleme yaptı. Atıl bir alanın değerlendirildiğini belirten Rektör Mutlu, tüm öğrencilerin boşta kalan zamanlarını geçirebilecekleri modern bir spor tesisinin inşa edildiğini kaydetti. Mutlu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencilerinin yapılan yeni tesiste uygulama derslerini görebileceklerini de ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2014, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner277