Niğde-Ankara otoyolu açıldı

Niğde-Ankara otoyolu açıldı
banner206

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla birinci ve üçüncü kesimleri 4 Eyül'de Niğde-Ankara Otoyolu'nun 152 kilometrelik ikinci kesimi de hizmete alındı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile Niğde-Ankara Otoyolu'nun birinci ve ve üçüncü kesimleri 4 Eylül'de hizmet vermeye başlamıştı.

Otoyolun 113 kilometrelik otoyol ve 39 kilometrelik bağlantı yollarından oluşan ikinci kesimi de bugün devreye alınarak, projenin tamamı hizmet vermeye başladı.

EDİRNE'DEN ŞANLIURFA'YA KESİNTİSİZ ULAŞIM
Türkiye, Edirne'den Şanlıurfa'ya kesintisiz ulaşım sağlayan akıllı otoyoluna Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın videokonferans yöntemi ile katıldığı tören ile kavuştu.

1,6 MİLYAR LİRA TASARRUF
Erdoğan törende yaptığı konuşmada, "Yap işlet devret modeliyle ülkemize kazandırdığımız ve bağlantı yollarıyla toplam uzunluğu 330 kilometreyi bulan otoyolun 1. ve 3. kesimlerini eylül başında açmıştık. Bugünkü açılışla yolun tamamını açmış oluyoruz. Ankara-Niğde Otoyolu'nun ülkemize, sağlayacağı vakit ve yakıt tasarrufu sayesinde yılda 1,6 milyar liranın üzerinde katkısı olacaktır." dedi.

NİĞDE-ANKARA OTOYOLU
Tamamı hizmete giren otoyol, Ankara'nın Gölbaşı ilçesinden başlıyor, Niğde'nin Gölcük Köprülü Kavşağı'nda biterek mevcut otoyol ile birleşiyor.

Toplam uzunluğu 330 kilometre olan güzergahın 275 kilometresi otoyol, 55 kilometresi ise bağlantı yolundan oluşuyor.

5 VİYADÜK, 49 KÖPRÜ, 75 ÜST GEÇİT
Toplam uzunluğu 330 kilometre olan otoyol bünyesinde, 3 bin 566 metre uzunluğunda 5 viyadük, 2 bin368 metre uzunluğunda 49 köprü, 4 bin 506 metrelik 75 üst geçit, 669 menfez, 19 köprülü kavşak, 14 ücretsiz toplama sistemi bulunuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142