Polatsoy'dan olay yaratacak sözler...

.

Polatsoy'dan olay yaratacak sözler...
banner206

 ANKARA'da meydana gelen bombalı saldırılar öncesi sosyal medyada bombanın patlayacağına dair yapılan paylaşımın sahibi olduğu iddiasıyla gözaltına alınan, ancak daha sonra serbest bırakılan HDP'li Mehmet Serhat Polatsoy, gözaltı sırasında işkence gördüğünü ileri sürdü.

10 Ekim'de meydana gelen bombalı saldırıların ardından 12 Ekim günü Şanlıurfa'da gözaltına alınan 7 Haziran seçimlerinde HDP aday adayı Mehmet Serhat Polatsoy, 'Bomba Ankara'da patlayacak' tweetinin atıldığı hesabın kime ait olduğunu bilmediğini söyledi. Gözaltına alındıktan sonra Şanlıurfa'da sorgulandığını ve burada paylaşımın yapıldığı hesabın kendisine ait olmadığını söylediğini anlatan Polatsoy, "Polisler, beni sabah saatlerinde evimden apar topar alarak götürdüler. Daha önce de yine komployla 1 yıl cezaevinde yatmıştım. Yine günah keçisi seçilerek gözaltına alındım ve Emniyet Müdürlüğü'nde aralarında özel olarak karargahtan gelen kontrgerilla olduğunu söyleyen birisinin de bulunduğu kişilerce bana sözlü ve fiziki işkence uygulandı" dedi.

Şanlıurfa'da yapılan sorgulamasının ardından uçakla Ankara'ya götürüldüğünü ve burada da polislerin hakaretlerine maruz kaldığını ileri süren Polatsoy, çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldığını ifade etti.

HDP'li olduğu için hedef yapıldığını ileri süren Polatsoy, gözaltı sürecinde maruz kaldığını öne sürdüğü işkenceye ilişkin avukatı aracılığıyla polislerden şikayetçi olduğunu da sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2015, 08:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner277