Siverek Belediyesi üçüzlere sahip çıktı

.

Siverek Belediyesi üçüzlere sahip çıktı
banner206

Bez, mama ve elbise yardımları bebeklerin ailesine teslim edildi.
Bir süre önce ‘Üçüzler Yardım Bekliyor’ haberinin medyada yer almasının ardından Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz’ın talimatıyla Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü harekete geçti.
Siverek ilçe merkezine 35 kilometre uzaklıktaki Bağlık Mahallesinde imkânsızlıklar içinde yaşayan Feride ve Mehmet Emin İpek çifti, 4 ay önce Diyarbakır Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde prematüre üçüz kız bebeklerini kucağına almış, bebeklerin ihtiyaçlarını yapamadığı için yardım istemişti. 

Haberin medyada yer alması üzerine Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, üçüzlere malzeme yardımının yapılması talimatını verdi. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünce üçüzler için bez ve mama, ailece için ise giyecek, gıda malzemesi ile oyuncakları aileye teslim etti.
Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdür Vekili Eyüp Tahtacı,  yaptığı açıklamada şunları kaydetti:
“Üçüz bebeklerimizin ailesi kırsal alanda yaşıyor. Ekonomik durumları iyi olmadığını öğrenilmesinin ardından Belediye Başkanımız Resul Yılmaz’ın talimatıyla üçüzlere mama gibi ihtiyaç malzemelerinin dışında diğer çocuklara da elbise aileye gıda malzemeleri getirip teslim ettik. Bundan sonra da üçüz beklerimize yardımcı olacağız”

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2016, 12:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142