Tüysüz, Gazetecilere mesaj gönderdi

Tüysüz, Gazetecilere mesaj gönderdi
banner206

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Av. Ahmet TÜYSÜZ 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü münasebetiyle bir mesaj yayımlayarak gazetecilerin özel gününü kutladı.

Gazeteciliğin geçmişten bu yana hem meşakkatli hem de önemli bir görev olduğuna değinen Başkan Ahmet Tüysüz şunları kaydetti:

“Toplumun gelişebilmesi, değişebilmesi tek bir olguya bağlı değildir. Birçok olgu içeren bu gelişim ve değişimin belki de de en önemli sebeplerinden biri de haberdar etme ve haberdar olmadır. Dünyanın bir başka ülkesinde meydana gelen bir hadiseden haberdar olursanız eğer onu ülkenize getirebilir, ya da teknolojik bir gelişmeyi takip ederseniz ancak o teknoloji üzerinde çalışabilirsiniz. Bu yüzdendir ki gazeteciliğe yüklenen misyon bu anlamda çok çok önemlidir.”

Sadece haber vermek değil, aynı zamanda doğru ve tarafsız haber vererek çalışmanın da önemine vurgu yapan İl Başkanı Av. Ahmet Tüysüz; “Gazeteciliğin bir başka önemli değeri ise tarafsızlık ve doğruluktur. Günümüzde bir çok basın kuruluşuna ambargo uygulandığı açıktır. TV’lere dahi çıkarılacak isimlerin önceden belirlendiği, haberi yapılacak kişiler için onayların alındığı, haber yazarken doğruluktan uzak, sadece göz boyamaya yönelik, TÜİK değişen verileri ile hazırlanan haberlere neredeyse birçok mecrada rastlamak mümkün.

Temennimiz; gazetecilerimizin özgür olduğu, özgürce yazdığı, kimseden pusula alınmayan haberlerin yapılıp yazıldığı bir Türkiye olmasıdır. Bunun için çalışıyoruz ve bunun teminatını da tüm gazeteci arkadaşlarımıza veriyoruz. Herkesin, istediğini yazabildiği daha özgür zamanlar dileği ile 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142