Vali Küçük Mevlana Külliyesinde incelemelerde bulundu

 Vali Küçük Mevlana Külliyesinde incelemelerde bulundu
banner206

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük; yapımı devam eden Mevlana Külliyesine giderek devam eden çalışmaları inceledi.

Sabah saatlerinde inşaat alanına giderek Mevlana Külliyesi VakfıBaşkanı Kasım Hafız’la görüşen Vali İzzettin Küçük; çalışmalar hakkında Kasım Hafız’dan bilgi aldı. İncelemelerinin ardından bir açıklama yapan Vali İzzettin Küçük; burada camisi ve diğer müştemilatıyla muhteşem bir eserin ortaya çıkarıldığını belirterek, yapılan eserin ilim irfan yuvası haline gelerek Şanlıurfa’ya ışık saçacağını dile getirdi.

Şanlıurfa’da Hz. İbrahim geleneğini sürdüren yapıların, inşaatı süren külliyenin benzeri yapılar olduğunu sözlerine ekleyen Vali Küçük: “Bu yapıların ayakta kalması ve yenilerinin yapılması gerekiyor. Çünkü ruhumuzu kaybedersek geriye fazla bir şey kalmayacak. Maddi anlamda ne kadar gelişirsek gelişelim; asıl olan bizim kültürümüz, inancımız, karakterimiz ve geleneklerimizdir. İşte bu mekânlar bu ruhu yaşatmak, ayakta tutmak ve gelecek nesillere aktarmak için yapılıyor. İnşallah en kısa sürede bu mekan Şanlıurfalıların hizmetine girecektir. Buraya maddi ve manevi destek verenlere şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Vakıf Başkanı Kasım Hafız ise; vakıf olarak “Senin de bir taşın olsun” kampanyasını başlattıklarını belirterek kampanyaya destek veren Vali İzzettin Küçük’e ve diğer hayırseverlere teşekkür etti. Tüm Şanlıurfalılardan kampanyalarına destek olmalarını beklediklerini kaydeden Kasım Hafız, “Tüm Şanlıurfalılardan maddi ve manevi desteklerini bekliyoruz. Allah herkesin desteğini şimdiden kabul etsin” dedi.

İnşaatta çalışan işçiler ve taş ustalarıyla da incelemeleri sırasında görüşen Vali Küçük; Şanlıurfa’ya özgü taş oymacılığıyla yapılan süslemeleri yapan ustalara teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2015, 09:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner277