Viranşehir’de çalışmalar sürüyor

Şanlıurfa merkez ve ilçelerde ayrım yapmaksızın çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi'nin Viranşehir'de hayata geçirdiği çalışmalar sayesinde ilçe halkının yüzü gülüyor.

Viranşehir İlçesi, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin vizyonel projeleri ile birlikte her geçen gün daha da yaşanabilir bir ilçe haline geliyor. İlçede altyapıdan yol çalışmalarına, yeni tesislerin yapımından sosyal yaşama kadar her alanda yenilikler sağlayan Büyükşehir Belediyesi, ilçede 2016 planlamasını da koordineli bir şekilde hayata geçirmeye devam ediyor. Şantiyeye dönen ilçede bu yıl için 160 kilometrelik yol ağı belirlenirken sosyal hizmetler arasında yer alan çorba evi, taziye evi ve camilere yönelik yatırımlar da vatandaşların takdirini topluyor.

 

"İLÇEMİZ ŞANTİYEYE DÖNÜŞTÜ"

İlçedeki çalışmalar sayesinde Viranşehir'in her geçen gün kademe atladığını söyleyen Kale Mahalle Muhtarı Halil Yüksel, çalışmalarından dolayı Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti. Mahalle sakinlerinden de olumlu yansımalar aldıklarını sözlerine ekleyen Muhtar Yüksel, "Büyükşehir, Viranşehir'de çok güzel çalışmalar yaptı. İlçemiz adeta şantiyeye dönüştü. Gereken ne varsa yapılıyor. Memleketimizin sorunu yok denecek kadar asgari düzeye geldi" dedi.

 

"BÜYÜKŞEHİR YETKİLİLERİNE ANINDA ULAŞIYORUZ"

Bahçelievler Mahalle Muhtarı İsa Kuş ise yaşanan her türlü sorun karşısında Büyükşehir yetkililerine anında ulaşabildiklerini ve kısa zamanda çözüm bulabildiklerini dile getirdi. Çalışmaların bu yıl da aynı tempo ile devam ettiğini belirten Bahçelievler Muhtarı Kuş, "Olası bir sorunumuz karşısında Büyükşehir yetkilileri ile birebir görüşebiliyor ve halkımızın sorununu kısa bir sürede çözüme kavuşturabiliyoruz. Bu bize de çok güzel bir şekilde yansıyor. Viranşehir için yaptığı hizmetler ve planladığı projelerden dolayı Büyükşehir Belediyesi'ne çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

 

"DEV PROJELER BİZLERİ DE HEYECANLANDIRIYOR"

Özel Mahalle Muhtarı Halef Fener de mahallesindeki sıkıntıların büyük ölçüde giderildiğini ifade etti. Geçen yıl yaşadığı sorunların Büyükşehir Belediyesi tarafından çözüme kavuşturulduğunu belirten Muhtar Fener, "Mahallemizin yol sorunu çözüme kavuştu. Yetkililer ilçemizin sorunlarına duyarlılık gösteriyor. Ne kadar teşekkür etsek azdır. İlerleyen dönemlerde ilçenin geleceğine yönelik yine dev projelerin gerçekleştirilmek istenmesi bizleri de heyecanlandırıyor. Tüm bu çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür ediyoruz" dedi. İlçede şuana kadar 151 kilometre stabilize yol, 147 kilometre sathi asfalt, 117 bin metrekare sıcak asfalt, 160 bin metrekare beton parke, 30 Bin metrekare beton yol ve 715 kilometre de yol bakım ve onarım çalışmasına imza atan Büyükşehir Belediyesi, 2016 programını aralıksız sürdürüyor. 

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2016, 13:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
ŞANLIURFA
ŞANLIURFA - 5 yıl Önce

KAZILAN ÇUKURLARA DİKKAT ETMEK GEREKMEZ Mİ.

SIRADAKİ HABER

banner195

banner142