Title of a News Article

Urfa'da en çok nikah hangi ilçede kıyıldı?

Urfa'da en çok nikah hangi ilçede kıyıldı?
banner206
banner279

Birçok konuda rekorların kırıldığı Şanlıurfa'da bir rekor daha kayıtlara geçti. Doğum oranının en çok yüksek olduğu illerin başında gelen, evlenenlerinde rekoru kırıldı. Urfa'da en çok nikah Haliliye ilçesinde kıyıldı. Haliliye Belediyesi Evlendirme Dairesi, 2022 yılında 4 bin 460 çiftin mutluluğuna ortak oldu.

Haliliye Belediyesi Evlendirme Dairesi, 2022 yılının son mesai saatine kadar evlenmek için başvuru yapan çiftlerin nikahını kıydı.

Şanlıurfa’da en çok nikahın kıyıldığı Haliliye Belediyesi Evlendirme Dairesi, bu yıl da ünvanını elinde bulundurdu. 2021 yılında 4 bin 72 çiftin mutluğa ilk adımı attığı yer olan Haliliye Belediyesi Evlendirme Dairesi, 2022 yılında ise toplam 4 bin 460 çiftin nikahını kıydı. 

Haliliye Belediyesi Evlendirme Dairesine başvuran çiftlerin mutluluklarına ortak olduklarını ifade eden Evlendirme Memuru Gökhan Çetiner, bu yıl da başarılarıyla rekor kıracaklarını kaydetti. Evlendirme Memuru Çetiner, şöyle konuştu: 

“Bu yıl kıyılan nikah sayımız 3 bin 624, yabancı çiftlerimizin nikah sayısı 836 olmakla beraber toplam nikah sayımız 4 bin 460. Bu çiftlerimiz, Haliliye Belediyemizin Evlendirme Dairesine gelerek gönüllerini birleştirdi. Vatandaşlarımızın bu mutlu günlerinde yanlarında olmaya gayret ettik, çalışmaya da devam edeceğiz.”

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2023, 11:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142