Bu Çocuklara bayram yaptıran STK

.

Bu Çocuklara bayram yaptıran STK
banner206
 Şanlıurfa İHH İYD, Şanlıurfa’da bu yıl 8.Yetim Sevindirme programında 520 yetimi sevindirdi.
İHH İnsan Yardım Vakfı, her yıl bahar aylarında dünya genelinde geleneksel hale getirdiği ‘Yetim Dayanışma Günleri’ (YDG) kapsamında bu yıl Şanlıurfa İHH İYD bu yıl Urfa’daki  8. Yetim Sevindirme Programını düzenledi. Düzenlenen etkinlikte 520 yetime çeşitli oyuncak ve nakdi yardımda bulunularak yetimle sevindirildi. 

 

Karaköprü Hatice Kübra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde düzenlenen programa Eyyübiye İlçe Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, İl Müftüsü İhsan Açık, programa sponsor olan Ahmet Şeref Özkaya, İHH Merkezden Erdoğan Kaşkaya, Merkez Yetim Biriminden Emine Güler, Gönüllüler, yetimler ve yetim anneleri katıldı. 

 

‘İHH olarak Şanlıurfa’da 601 yetime sponsoruz’

 

Etkinlik yetim çocuk Ramazan Sevim’in okuduğu Kuran’ı Kerim Tilaveti ile başladı. Kuran’ı Kerim Tilavetinin okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan İHH Şanlıurfa Temsilcisi ve Ş.Urfa İHH İYD başkanı Behçet Atila, Dünyanın birçok yerinde yardıma muhtaç insanlara ulaşıp insani yardımlarda bulunduklarını, Şanlıurfa’da da 601 yetime sponsor olduklarını söyledi. 

 

Sponsor oldukları yetimlere her ay düzenli olarak nakdi yardımda bulunduklarını ifade eden Atila,  “ Her yıl bahar aylarında kutsal emanetler olan yetimlerimiz için  “Yetim Dayanışma Günleri” kapsamında tertiplediğimiz programlarla yetimlerimizin yüzünü güldürüyoruz. Bu yılda Şanlıurfa’da sekizincisini düzenlediğimiz programda 520 yetimi oynayacağımız oyunlarla ve vereceğimiz hediyelerle yüzlerini güldüreceğiz” dedi. 

 

‘Yetimler bizlere bir emanettir’

 

Yetimlerin kendilerine bir emanet olduğunu ifade eden Eyyübiye İlçe Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, “Biz hayata imtihan gözüyle bakıyoruz. Bizlerin imtihanı yetimlere yardım ederek yüzlerini güldürmekse, sizlerin imtihanı ise bu tarz bir musibet karşısında göstereceğiniz sabırdır. Bu gerçekten güzel bir programdır. Biz bu programda olmaktan mutluluk duyuyoruz. 

Çocuklarla halat çekme oyunu, koşu yarışı ve çeşitli oyunlar oynandı.  Yetim çocuklar ilahi ve şiirler okudu. Okul bahçesinde serilen hasırlar üzerinde çocuklarla beraber cemaatçe öğle namazı kılındı. 

 

Program katılanlara yemeklerin ikram edilmesinin ardından yetim annelerine zarf içinde nakdi yardım, çocuklara da oyuncakların verilmesinin ardından sona erdi. Aileler servislerle tekrar evlerine bırakıldı.


Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2016, 23:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142