Efendiler Efendisine Mektup

.

Efendiler Efendisine Mektup
banner206

 Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı İpekyol Gençlik Merkezi “Gençlerden Peygamber Efendimize Nameler -2- (Efendiler Efendisine Mektup)” adlı gönüllülük projesini başlattı.

       
 

Proje hakkında açıklama yapan İpekyol Gençlik Merkezi Müdürü Müslüm Aktabur, Gençlik Merkezleri olarak amacımız; Gençlerin sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler çerçevesinde serbest zamanlarının ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda değerlendirilmesine fırsat vererek topluma aktif vatandaşlar olarak katılmalarını sağlayan gençleri her türlü zararlı alışkanlıklara karşı bilinçlendirmek çalışmakla birlikte yine Vatanını, Milletini, Devletini, Bayrağını Seven, Manevi yönü güçlü, Topluma faydalı gelecekte kaliteli bireyler yetişmesine katkıda bulunmaktır.

İpekyol Gençlik Merkezi olarak özelikle gençlerimizde farkındalık oluşturmak ve Peygamber Efendimizi gönüllerimizde anmak, sevmek, yaşamak ve yaşatmak üzere “Gençlerden Gönüllerin Efendisine Nameler 2” adı altında teşvik amaçlı 14-29 yaş arasındaki gençlere yönelik ödüllü mektup yarışması düzenlemeye karar verdik. İlk üç dereceye giren yarışmacılara Eşofman Takımı, Spor Ayakkabısı, Spor Çantası ve T-shirt verilecek olup, tüm gençlerimizi bu projeye davet ediyor ve bekliyoruz dedi. 
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü M. Hakan KEŞKÜŞ ise; Her Müslüman bireyin inanması gereken imanın şartları vardır. Bunlar Allaha, kitabına, peygamberine, meleklere, ahiret gününe, kaza ve kadere inanmaktır. Kâinatın yaratıcısı yüce ALLAH kâinatı sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed SAV’ in yüzü nuru hürmetine yaratmıştır. Bizde Peygamber efendimize bağlılığı göstermek adına bu projeyi gerçekleştiriyoruz. Gençlik Merkezlerinin sadece kurs, gezi ve etkinliklerden ibaret olmadığının en güzel ispatı işte bu proje. Şartları tutan tüm gençleri bu gönüllülük yarışmasına bekliyoruz. Gençlik Merkezleri Gençlerle elele birlikte daha güzel, yapılan faaliyetlerimize her zaman desteklerini esirgemeyen Valimiz Sayın Güngör Azim TUNA başta olmak üzere vali yardımcısı Ufuk AKIL, Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan AÇIK beye ve bu projeyi düzenleyen İpekyol Gençlik Merkezi Müdürü Müslüm AKTABUR ve ekibine teşekkür ediyorum. Dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2017, 09:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142