Urfalı iş adamı kitap yazdı

Urfalı iş adamı kitap yazdı
banner206

Şanlıurfalı İş Adamı Nabi Kırmızı, ilk kez bir kitap yazdı. Yazarlığa ilk adımı olan 'Aşiretler ve Göç' kitabı yayına konuldu.

Yüksek Linansının tamamlanması için tez hazırlığı yapan İş Adamı Nabi Kırmızı, ilk yazarlık heyecanı olan kitapla ilgili sosyal medya hesabından şu cümleleri ifade ederek sevincini paylaştı;

"İlk kitabım AŞİRETLER VE GÖÇ basımdan geldi. Yüksek lisans tezimin kitap olarak derlendiği bu kitap yazmakta olduğum 2. Kitabımın alt yapısı niteliğinde. Yapacağım çalışmaların okuyucuya ve insanlığa faydalı olması dileğim ile"

NABİ KIRMIZI KİMDİR?

27 Aralık 1964 yılında Şanlıurfa’da doğan iş adamı Nabi KIRMIZI, hemşerileri arasında ve çevresinde oldukça sevilen ve desteklenen bir kişiliğe sahiptir. 

TÜRMOB üyesi olarak Mali Müşavirlik ruhsatı ile Kamu Gözetim Kurumuna bağlı Bağımsız Denetçilik ruhsatlarına sahip olan Nabi Kırmızı, hem ulusal hem de uluslararası ölçekte finans, eğitim, gıda ve sağlık gibi birçok sektörde faaliyet gösteren şirketlerin kurucu ortağı olmuştur ve yönetim kurullarında aktif olarak görev almaktadır.

Girişimci karakteri ve hayırsever kimliği ile tanınan Nabi Kırmızı, gerçekleştirdiği yatırımlar ve üstlendiği sosyal sorumluluk projelerinin yanında entelektüel kimliği ve toplumsal sorunlara yönelik duyarlılığı çerçevesinde yerel ve ulusal çapta çeşitli makaleler ve kitap çalışmaları ile de içinde yaşadığı cemiyete katkısını sunmaya devam etmektedir

Eğitim

İktisat Fakültesi lisans eğitimi sonrası Yüksek Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü sosyal yapı ve sosyal değişme (Sosyoloji) yüksek lisans programında tamamlamıştır.

Nabi Kırmızı Özellikle eğitimli toplumun önemine dair duyduğu güçlü sorumluluk duygusu ile eğitim alanında aktif görevler almış ve bu alanda yatırımlar yapmıştır. Kırmızı 1993-1995 eğitim öğretim yılında öğretmenlik yaparak bilgi ve birikimlerini öğrencilere aktarırken, öğrencileri ile kurmuş olduğu bağ ve sergilediği üstün performans sayesinde okul idaresince yılın öğretmeni olarak ödüllendirilmiştir.

Eğitimci kişiliği ile çeşitli kolej ve vakıf üniversitelerinin kurucuları arasında yer alan Kırmızı halen İstanbul Topkapı Üniversitesi kurucu vakfı olan Ayvansaray Eğitim Vakfı mütevelli heyet başkanlığı ve İstanbul Topkapı Üniversitesi mütevelli heyet Başkan vekilliği görevlerinde bulunmaktadır.

Girişimler

Finans, Sağlık, Eğitim, Gıda sektörlerinde yurtiçi ve yurtdışında faaliyet gösteren şirketlerin kurucusu olarak Yönetim kurullarında yer alan Kırmızı, sosyal sorumluluk olarak gördüğü, Tarım ve hayvancılık sektörüne yatırım yaparak 10 bin kapasitesi ile ülkemizin en büyük damızlık işletmelerinden birinin işletmesini yapmaktadır.

STK Çalışmaları

Nabi Kırmızı, yapmış olduğu yatırımlarda özellikle ekonomide istihdamın önemi doğrultusunda hareket ederken görev almış olduğu sosyal sorumluluk projeleri, dernek çalışmaları ve yardım kampanyaları ile dayanışma kültürünün yaygınlaşması anlamında öncü karakteri ile tanınmaktadır.

Bunların yanında topluma faydalı olacak birçok faaliyette özveri ile çalışmış olan Nabi Kırmızı, hemşeri dernek çalışmaları kadar diğer dernek, STK çalışmalarında da aktif görevler almıştır.

Nabi Kırmızı’nın geçmişte ve hali hazırda görev aldığı bazı Vakıf, Dernek ve kamu yararına çalışan kurumlar aşağıda özetlenmiştir.

İstanbul Ayvansaray Eğitim vakfı mütevelli heyet başkanı

İstanbul Topkapı üniversitesi mütevelli heyet Başkan V.

Kamu Gözetim Kurulu Bağımsız Denetçi Üyeliği

Urfa Sanayici ve iş insanları Derneği (URSİAD) Yönetim Kurulu Başkanlığı,

İstanbul teknik üniversitesi (İTÜ) spor Asbaşkanlığı

Galatasaray Spor Kulübü Kongre Üyeliği,

Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği (1905GSYİAD) kongre Üyeliği,

İstanbul Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (İSMMMO) Danışma kurulu üyeliği,

İstanbul Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (İSMMMO) Üyeliği,

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Üyeliği,

İSMMMO Avcılar İlçe Temsilciliği,

Şanlıurfa Spor Asbaşkanlığı

Şanlıurfaspor Kongre Üyeliği,

İstanbul Şanlıurfalılar Dayanışma Derneği Genel Sekreterliği

Nişantaşı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Üyeliği

Marmara Bölgesi Fotoğrafçılar Derneği Kurucu Başkanlığı,

Girişimci Fikirler Derneği (GİFDER) Onursal Başkanlığı,

İngilizce bilen Nabi Kırmızı, İstanbul’da ikamet etmekte olup evli ve dört çocuk babasıdır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142