Sayık'tan iki kesime müjde...

özel haber

Sayık'tan iki kesime müjde...
banner206

MHP Şanlıurfa Milletvekili adayı Mahmut Sayık, seçim çalışmaları kapsamında kırsal mahallerde vatandaşlarla birlikte olmaya devam ediyor. Sayık, ziyaret ederek destek istediği seçmene MHP'nin seçim beyanamesini anlatıyor ve destek sözünü alıyor. 

Cumhur İttifakını ve partisinin seçim beyannamesinin tüm detaylarını açıklayan Sayık, çiftçi ve esnafın sıkıntılarını bildiklerini belirterek, "Seçim beyannamemizde bu sıkıntıların giderilmesine yönelik birçok çalışmamız var. Bunların başında esnafın ve çiftçinin vergi ve prim yükünün hafifletilmesi geliyor" dedi.

MHP Şanlıurfa Milletvekili adayı Mahmut Sayık, "Ekonominin ihtiyacı olan alanlarda yapısal reformların hızla gerçekleştirilmesi, vatandaşların, tüketici kredisi ve kredi kartlarından kaynaklı borç ve yüksek faiz sarmalının neden olduğu yoksulluk tuzağından kurtarılması, esnafın ve çiftçinin vergi ve prim yükünün hafifletilmesi, esnaf ve sanatkarların geçmiş hizmetlerine borçlanma hakkı verilmesi, AVM yasasının esnafı koruyacak şekilde yeniden düzenlenmesi, esnafı yok eden AVM ve zincir marketlere yönelik tedbirler alınması, ayrıca esnafın rekabet gücünü olumsuz etkileyen belediye işletmeciliğinin yeniden düzenlenmesi, staj ve çıraklık sürelerinin emeklilik hizmetine sayılması, yük ve yolcu taşımacılığı yapan esnafımıza vergisiz akaryakıt verilmesi, şoför esnafına yıpranma payı hakkı verilmesi, çiftçinin kullandığı mazot üzerindeki vergilerin kaldırılması, sulamada ve tarım işletmelerinde kullanılan elektrikten KDV alınmaması, tohum, fide ve ilaç gibi girdilerin vergi yükünün düşürülmesi gibi esnaf ve çiftçimizi rahatlatacak birçok konu 27. dönemde Milliyetçi Hareket Partisi'nin öncelikleri arasında olup, gerçekleşmesi için elimizden gelen çabayı göstereceğiz" dedi. 
Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 13:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner142