Hastane başhekimine saldırdılar

.

Hastane başhekimine saldırdılar
banner206

Birecik Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. İbrahim Halil Keşküş, sağlık çalışanının yakınları iddia edilen kişiler tarafından saldırıya uğradı.

Şanlıurfa Sağlık Sen Şubesi Yönetim Kurulu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 28 Ekim 2015 tarihinde Birecik Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr. İbrahim Halil KEŞKÜŞ'e kendini bilmez kişi ve kişiler (Sağlık Çalışanın Yakınları) tarafından sopalı, fiziki ve sözlü saldırıda bulunulduğunu belirtilerek, “Bu samimiyetsiz anlayış sağlık çalışanlarının iradesine zorbalıkla ve şiddet uygulayarak ipotek koymaya yeltenmiştir. Bu tavır  geçmişe özlem duyan anlayışın tezahürüdür” denildi.

“Her kim tarafından ve her ne nedenle yapılırsa yapılsın, sağlık çalışanlarını hedef alan sözlü ve fiili saldırıların aslında sadece sağlık çalışanlarına değil,  toplumun sağlığına yapılmış, çirkin ve kabul edilemez hareketler olarak kabul edilmektedir” denilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi;

“Sağlık çalışanlarına karşı söyleyecek sözü bulunmayan entelektüel boyutta ikna kabiliyetine sahip olmayan bu guruhu Sağlık sen olarak  esefle kınıyor ve bu saldırının takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.

Kendisini veya yakınını iyileştirmek için var gücüyle çalışan sağlık çalışanlarına sözlü ve fiili şiddet uygulamak, akli muhakeme ve vicdani muhasebe içinde olanların asla yapmayacağı ve yapamayacağı, hastalıklı ve kabul edilemez bir tutumdur.

Tüm sağlık çalışanlarının tehlike içinde olduğu, can güvenliğinden yoksun çalıştığı bir ortamda olduğumuza dikkat çekerek, insan yaşamını kutsayan, hayatın devamı için çalışan insanların, can güvenliğinin olmadığı bir ortamda sağlık üretilebilmesinin ne kadar mümkün olabileceğini kamuoyunun takdirine sunuyoruz.

Bu menfur saldırıyı esefle ve nefretle kınıyoruz. Saldırının fail ya da failleri hakkında hukukun ivedi ve aktif olarak harekete geçirilmesi için  Şanlıurfa Sağlık sen şubesi olarak adli ve idari soruşturmaların takipçisi olacağımızı tekrar tüm kamuoyuna deklere ediyoruz.

Bu tür şiddet ve yıldırma politikalarının ahlak ve değerlerimizle örtüşmediğini, her alanda şiddetin karşısında olduğumuzu belirtiyor, bu tür çirkin olayların benzerlerinin yaşanmaması ve suçluların bir an önce gerekli cezai işleme tabi tutulmasını temenni ediyoruz.

Sağlık hizmetlerinde şiddete son vermek için tüm sağlık çalışanlarını uyanık olmaya, toplumu ve kamuoyunu duyarlı davranmaya, yetkilileri görevlerini ertelemeden yapmaya davet ediyoruz.”

           

 

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2015, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner277