Urfa'da Aralıksız Denetim

Urfa'da Aralıksız Denetim
banner206

Birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan yeni tip koronavirüs salgınının yayılması ve vatandaşların hayatını tehdit etmesini engellemek amacıyla alınan tedbirler hızla hayata geçirilirken, Şanlıurfa İl Hıfzısıhha Kurulunun aldığı ilave tedbirler de ilgili birimlerce hızlıca uygulanıyor.

BİRECİK'TE KONTROLLER YAPILIYOR.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile şehirlerarası otobüs seferlerinin dün saat 17.00 itibarıyla valilik izniyle yapılabileceğinin açıklanmasının ardından Şanlıurfa'da giriş ve çıkışlarında trafik polislerinin denetimleri devam ediyor. Corona virüs salgınına yönelik tedbirler kapsamında dün saat 17.00'den itibaren şehirlerarası otobüs seferlerinin yapılabilmesi için seyahat izni gerekiyor. Ayrıca taksi ve benzeri araçların ya da internet tabanlı uygulamalar vasıtasıyla şahsi araçların şehirlerarası toplu ulaşım aracı olarak kullanılmasına da izin verilmiyor. Bu kapsamda trafik polislerinin Şanlıurfa'da Birecik ilçesi giriş ve çıkışlarında denetimleri devam ediyor. Birecik ilçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler il sınırında tüm araçlarda denetim yaptı. Sürücülere kolonya ikramının yapıldığı denetimlerde İl dışında gelen vatandaşlara Coronavirüs tedbirleri anlatıldı. Birecik ile emniyeti sahil parkında denetimde yaptı.

Şanlıurfa genelinde 13 ilçede oluşturulan Gıda ve Hijyen Denetimi ekipleri, faaliyetleri devam eden fırınlar, gıda imalat tesisleri, bakkal, manav ve market gibi satış yerlerini ziyaret ederek virüs salgınına karşı hem denetim hem de bilgilendirme faaliyetleri icra ediyor.

İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri, Sağlık Müdürlükleri, Halk Sağlığı Müdürlükleri ve Zabıta Müdürlüklerinden personellerin görevlendirildiği ekipler, vatandaşların yoğun şekilde girip çıktığı satış noktalarını ziyaret ederek alınan tedbirlerin uygulanıp uygulanmadığını denetliyor. İşletmelerde gıda denetimleri de yapan ekipler, işyeri sahipleri ile çalışanlarını tedbirler konusunda bilinçlendiriyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2020, 16:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner277