Ak Parti’den MYK sonrası kritik açıklama…

.

Ak Parti’den MYK sonrası kritik açıklama…
banner206
AK Parti MYK toplantısı sonrası basın açıklaması yapan Sözcü Ömer Çelik, Fırat'ın doğusuna operasyon hazırlığına ilişkin " Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Akar ve MİT Başkanı Fidan'dan oluşan bir heyet cumartesi günü Rusya'ya gidecek. Gerekirse Cumhurbaşkanı Erdoğan da Rusya lideri Putin ile yüz yüze görüşebilir" dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen AK Parti Merkez Yürütme Kurulu toplantısı (MYK) sona erdi.

Parti genel merkezinde basına kapalı gerçekleştirilen toplantı 2,5 saat sürdü

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK sonrası basın açıklamasında bulundu.

Çelik'in açıklamalarından öne çıkanlar:

Mitinglerle ilgili çalışma takvim olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın Özel Kalemi, Teşkilat Başkanlığımız, Yerel Yönetimler koordineli olarak çalışılıyor. Genel bir tanıtım toplantısıyla birlikte manifestonun açıklanması düşünülüyor. Ocak ayı içerisinde bununla ilgili bir tarih kesinleştiğinde sizinle paylaşırım. Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamasıyla ilgili aşamalar son safhaya geldi.

Birtakım farklılıklar olmakla birlikte, kendi dinamizmini üreten, bu seçimin şartlarına yönelik olarak bir çalışma takvimi açıklayacağız.

Cumartesi günü saat 14.00'de Sinan Erdem'de İstanbul adayımızı açıklayacağız. Salı günü ise 1 Ocak'ta Ankara adayımızın tanıtımını yapacağız.

 

BAKANLAR RUSYA'YA GİDİYOR

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve MİT Başkanı Hakan Fidan'dan oluşan bir heyet cumartesi günü Rusya'ya gidecek. Gerekirse Cumhurbaşkanı Erdoğan da Rusya lideri Putin ile yüz yüze görüşebilir.

Bu süre içerisinde yeni bir tablo ortaya çıkıyor ABD'nin Suriye'den çekilmesiyle. İran, Rusya ile bu yoğun diplomasi devam edecek. Astana sürecinin ortakları ve Cenevre sürecinin bileşenleriyle diplomatik süreç devam edecek. Terörle mücadele perspektifi müttefiklerimizle paylaşacaktır. Heyet oradaki muhataplarıyla görüştükten sonra dönüşte Sayın Cumhurbaşkanımıza bilgi arz edecekler.

Aydın ve Muğla'da aday çıkacak. Cumartesi günü öncelikli olarak Büyükşehir Belediye başkanımız açıklanacak. İlçelerin açıklanması da düşünülüyor. Yetişirse bir iki ilçe de açıklanacak. Yetişmesine umut ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızla sayın Bahçeli çeşitli organizasyonlarda biraraya geliyorlar.

Sayın Cumhurbaşkanımız, Bahçeli'nin bugün açıklamalarından büyük bir memnuniyet duyduğunu telefonla arayıp Sayın Bahçeli'ye bildirdi, tebrik ve teşekkürlerini illeti.

 

"MHP İLE FETÖ KONUSUNDA TAM BİR MUTABAK BİRLİĞİ VAR"

FETÖ'nün devletin tüm birimlerinden kazınması konusunda AK Parti ile MHP arasında yüzde 100 bir görüş birliği söz konusudur. Hepimizin saygı duyduğu, teşekkür ettiği bir destektir. Başından beri sayın Bahçeli ve MHP camiası milli iradenin yanında durarak FETÖ'nün yenilgiye uğratılması konusunda çok ciddi katkı sunmuştur. AK Parti ile MHP arasında yüzde yüz görüş birliği ve davranış birliği söz konusudur. Siyaset dahil olmak üzere bütün alanlarda FETÖ'nün kendi hiyerarşisi içinde tanımladığı bütün mekanizmaların ortaya çıkması bakımından tam bir mutabakat, görüş ve tutum birliği vardır.

Bu mücadele sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde güçlü bir şekilde yürütülmektedir. Bahsettiğiniz Yurtta Sulh Konsey, darbe gerçekleşseydi ülkeyi yönetecek konsey olarak tanımlanıyor. Bunu ortaya çıkarmak en önemli meselemizdir. Hangi alan olursa olsun, siyaset, ekonomi, eğitim, emniyet hangi haber olursa olsun, güçlü irade ayakta tutulmaktadır.

 

İSRAİLLİ BAKANIN BOYUNU AŞAR

İsrail Adalet Bakanının boyu, Cumhurbaşkanımızı eleştirmeye yetmez. Böylesine bir ruh sapkınlığı içerisinde. PYG-YPD-SPG hattını kutsaması dikkat çekici. Filistinli annelerinin öldürülmesini isteyen kişi böyle bir sapkındır. Cumhurbaşkanımızla ilgili 'Yahudi karşıtı' diyor. Cumhurbaşkanımız dünyada antisemitizme en fazla karşı olan kişidir.

İslamofobiye olan karşıtlığı kadar antisemitizme karşıtlığı söz konusudur. Bu ifadelerin saptırma olduğu, bunun bu tür sapkın siyasetçiler tarafından sık sık kullanıldığını görüyoruz. Bunlar siyonizm karşıtlığının adını koyamadıkları için antisemitizm diyorlar.

 

KILIÇDAROĞLU'NA TEPKİ

(Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları) Bu psikolojinin konusudur. Psikologlardan yardım almakta fayda var. Netanyahu'nun o insanları katletmesine karşı sayın Cumhurbaşkanımız en güçlü duruşu sergiliyor. Bugünkü sistemde ikinci parti konumundaki bir genel başkanın ağzından çıkan şeyi delillendirecek durumda olması. 'Netanyahu'nun ile arasında bir anlaşma var, sen beni eleştir, ben seni eleştir' sözleri tespit konusu olmaktan çıkmış, teşhis konusu olmuştur. Demokratik prensiplere saygı göstermesi gerekir. Defalarca seçim kaybetmiş şahıs seçimleri itibarsızlaştırmaya çalışıyor. Sayın Kılıçdaroğlu siyasal olanın dışına çıkmak istiyor.

 

BU BİR YASSIADA ZİHNİYETİDİR

Bu bir Yassıada zihniyetidir. Bunlar ülkeyi ve demokrasiyi tefecilere teslim etmiş bir zihniyettir. Geçmişte asgari ücret ezen bir bütçedir diyordu. Şimdi asgari ücret açıklandı. Geçmişte asgari ücret diye SSK hastanelerini tutukhaneye çevirmişti bunlar.

Cumhurbaşkanımız pek çok açıklama yaptı grup konuşmasında. Bütün bunları görmezden gelerek rakamları çarpıtarak iddialarda bulunuyor. Asgari ücret herkes tarafından oy birliği ile ve memnuniyetle karşılanmıştır. Onların zamanında verilen asgari ücretle ilaç alınamıyordu.

Şöyle galiz ve utanç verici açıklaması var. Sayın Cumhurbaşkanımıza hitap ediyor ve müsvedde tabiri kullanıyor. Biz de kendisinin aynaya bakmasını tavsiye ediyoruz. 31 mart akşamı aynaya baktığı müsveddenin temize çekildiğini herkes görecek. Bu sözleri hak ediyor. Onuru olan, kendi itibarı olan hiç kimsenin cevapsız bırakmayacağı şeylerdir bu sözler. 31 Mart akşamı Cumhur ittifakı sayın Kılıçdaroğlu'nu temize çekecektir.

Ayaklarından asarlar, mahzenlerde öldürürler demek eleştiri değil. Sayın Kılıçdaroğlu'nun bunlara eleştiri demek yerine, eleştiri suçuyla insanlığa karşı nefret suçunu net bir şekilde ortaya koyması lazım. Aynı şahıs 12 Eylül için diyor ki, "Çok müsbet bir olay. Uzun süredir bekleniyor. Ülkemize hayırlı olsun. Yalnız 27 Mayıs ve 12 Mart gibi deneyler var. Bu deneyin olumsuz yanlarının 12 Eylül'e yansımamasını temenni ediyoruz". Yani faşist cuntayı öveceksin, seçilmiş bir Cumhurbaşkanı için mahzenlerde öldürürler diyeceksin. Normal bir insan bile kendi ruh dünyasında bunlardan ders çıkarırken bir sanatçıdan bunu beklemek hak değil midir? O ifadeler, ahlaken, siyaseten kabul edilemeyecek insanlık suçudur. Bir yanlış anlaşılma varsa çıkıp düzeltirler.

 

ABD ULUSAL GÜVENLİK DANIŞMANI TÜRKİYE'YE GELİYOR

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Türkiye'ye zannediyorum yılbaşından sonra gelecektir. Bütün bu diplomatik trafik içerisinde Türkiye hem ABD hem Rusya ile ciddi bir koordinasyon içerisindedir. İran'la ilişkileri devam ediyor. Bu çerçeve şunu gösteriyor, biz müttefiklerimizle güçlü bir koordinasyon ve diplomatik temas içerisinde bu politikayı yürütüyoruz. Arzu ettiğimiz şey Suriye'nin toprak bütünlüğünün korunmasıdır.

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2018, 21:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142