BDP'li Baydemir'den Ak Partili Fakıbaba'ya Ziyaret

 BDP'li Baydemir'den Ak Partili Fakıbaba'ya Ziyaret
banner206

Bdp Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Osman Baydemir, AK Partili mevcut Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba'yı makamında ziyaret etti.

Diyarbakır mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, ağabeyinin taziyesinin bitmesinin ardından seçim bölgesi Şanlıurfa'ya geldi. BDP Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Osman Baydemir, kentte ilk resmi ziyaretini Vali Vekili Ramazan Seçilmiş'e yaptı. Valilik makamında gerçekleştirilen ziyaretin ardından Baydemir, Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaya'nın yanına gitti. Seçimlerle ilgili düşüncelerini Fakıbaba'ya aktaran Osman Baydemir, "Seçime giren bütün siyasi partiler ve bizler, halka hizmet bayrağına talip olma temennisi ve talebiyle giriyoruz. Urfa'mızda her şeyden önce seçim bir demokrasi karnavalı olsun. Bu kent için taş üzerine taş koyan kim varsa, Allah ondan razı olsun" dedi.

BAYDEMİR: YÜKSEK İSTİŞARE KURULU OLUŞTURALIM

Kenti ortak akılla yönetmeyi amaçladıklarını anlatan BDP'li Baydemir, "1980 askeri darbesinde görevden alınan belediye başkanımız dahil, bugüne kadar Urfa'mızda kimler belediye başkanı olmuşsa tümünden oluşan bir yüksek istişare kurulu oluşturalım ve ayda bir bu başkanlarımız bir araya gelsinler, Urfa'mızın geleceği için birlikte bir ortak akıl oluşturarak bu kentin hizmetini sürdürelim'" diye konuştu.

Baydemir'e ziyaretinden dolayı teşekkür eden Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Fakıbaba da halkın seçimlerde alacağı karara tüm aday ve partilerin saygı duyması gerektiğini ifade etti.

Ziyaretin ardından Osman Baydemir, Başkan Fakıbaba'ya manevi değerinin yüksek olduğunu söylediği bir tespih hediye etti

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2014, 19:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142