Çelik, Urfa siyasetini eleştirdi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa siyasetinde birlik ve beraberliğin oluşmadığına dikkat çekerek, “Siyasete bakıyorum Allah herkes aday. Ben yok siyasette yok, buda yanlış, ben listede yokum bende yokum. Böyle siyaset anlayışı değişen bir ilde olmaz” dedi.

Şanlıurfa’da bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, sabah kahvaltısında esnaf ve sanatkârlar oda başkanları ile bir araya geldi. Otel El Ruha’da düzenlenen kahvaltılı toplantıya, Bakan Çelik’in yanı sıra AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celalettin Güvenç, Evren Sanayi Kooperatif Başkanı Mustafa Arslan ve diğer oda başkanları katıldı.

Programın açılışında bir konuşma yapan Mustafa Arslan, Evren Sanayi Kooperatifi olarak Bakan Çelik ile AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celalettin Güvenç’e sorunlarını anlatarak, çözüm konusunda destek istedi. Arslan, çevreyolu Kuzeybatı-Karaköprü Evren Sanayi yolunun ihaleye çıkarılmasını isteyerek, “Ayrıca İşyeri Sağlığı ve Güvenliği Yasası süresinin uzatılması ve uygulamada kolaylık sağlanması ilimizdeki, ilçelerimizdeki esnafımızı ve ülkemizdeki esnafımızı büyük ölçüde rahatlatacağına inanıyorum. Evren Sanayi giriş çıkışlarına organize sanayine yapıldığı gibi sanayi giriş ve çıkışlarına köprülü kavşak yapılması esnafımız açısından can ve mal güvenliği için önem arzetmektedir. Ayrıca Evren Saanyi Sitesi imar alanında bulunan işyeri parsellerinin il idare kurulu kararıyla cins değişikliği yapılıp iş yeri ihtiyacının karşılanması büyük önem arz etmektedir” dedi.

 

Çelik; “Şanlıurfa için el birliği içerisindeyiz”

Daha sonra bir konuşma yapan Bakan Faruk Çelik ise, Evren Sanayi Kooperatif Başkanı Mustafa Arslan’ın taleplerinin değerlendirileceğini kaydetti.

“Şanlıurfa’nın geleceği açısından geldiğimiz günden beri geleceğin Şanlıurfa’sının inşası konusunda el birliği içerisinde, gönül birliği içerisindeyiz” diyen Çelik, konuşmasında şunları kaydetti;

“400 prodeki birinci sözümüz; Şanlıurfa Büyükşehir olacak demiştik. 2012 yılında da Büyükşehir yasasını çıkardık. Büyükşehir anlayışı çerçevesinde planlamayı yapmamız gerekiyor. İnşallah gelecek daha planlı, daha programlı hedefleri kısa, orta, uzun olan bir Şanlıurfa’yı birlikte inşa etmiş olacak.”

Bakan Çelik, Ankara’da olmaları durumunda bile Şanlıurfa hayali ile yatıp, kalktıklarını sözlerine ekleyerek, “Ufkumuza koyduğumuz, hayal ettiğimiz Şanlıurfa için ne varsa onların takipçisi olduk. Son 3 yılda 7-8 Kat trilyon geldi. Bunlar sadece hayal etmek değil bu işin denizi olmak, hizmetin denizi olmak ve bunu başaracağız anlayışıyla bir takım ruhundan geçiyor. Bu takım ruhu Şanlıurfa’da oluşmaya başladı” diye ifade etti.

Şanlıurfa’nın bireysellikten çıkması gerektiğini vurgulayan Çelik, “Sanayide, ticarette nispeten dayanışma başladı ama biraz da siyasette olursa ben inanıyorum ki daha güzel olacak. Çünkü ben siyasete bakıyorum Allah herkes aday. Ben yok siyasette yok, buda yanlış, ben listede yokum bende yokum. Böyle siyaset anlayışı değişen bir ilde olmaz. Birlik ve beraberliği siyasette de yakalamamız gerekiyor. Bu dayanışma Ankara’da açılmayan kapıları açar” şeklinde konuştu.

Programda söz hakkı alan AK Parti Şanlıurfa Büyükşehri Belediye Başkan Adayı Celalettin Güvenç ise, Şanlıurfa’da son yıllarda yapılan yatırımları anlatarak, Urfa’yı hep birlikte daha güzel günlere götüreceklerini söyledi. 

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2014, 14:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142