Suruç'a büyük müjde

Suruç'a büyük müjde
banner206

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ile görüşen AkParti Suruç ilçe Belediye Başkan adayı Av. Yıldız’ Suruç halkının özlemle beklediği Mürşitpınar sınır kapısının açılacağını müjdeledi.

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde güzel gelişmeler yaşanıyor. GAP’la birlikte hızla gelişen ve sanayileşen Şanlıurfa’da GAP’ın ilk meyvelerini alan Harran ve Akçakale’nin ardından gözler Suruç ilçesine çevrildi. Dünya’nın en büyük sulama tünellerinin tamamlanmasının ardından suya olan hasreti sona erecek olan Suruç ilçesine 1. Sınıf gümrük kapısının açılması için  kollar sıvandı.

Yaklaşan 30 Mart 2014 yerel seçimler öncesi  seçim çalışmaları kapsamında ilk olarak Suruç ilçesinden start veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in ardından, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’da  Mürşitpınar sınır kapısının açılacağını bildirdi. Ak Parti Suruç ilçe Belediye Başkan adayı Av.İbrahim Halil Yıldız’ın girişimleri sonuç verdi. Seçim taahhütleri arasında ilk sırada yer alan Mürşitpınar sınır kapısının açılması için dün Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı  ve Çalışma Bakanı Faruk Çelik ile görüşen AkParti Suruç ilçe Belediye Başkanı Av.İbrahim Halil Yıldız, Mürşitpınar sınır kapısının açılması için yapılan girişimlerin olumlu sonuçlandığını söyledi. Bakan Hayati Yazıcı’nın  Bürokratlarına talimat verdiğini ifade eden Suruç ilçe Belediye Başkan adayı Yıldız’ Bir zamanlar ticaretin merkezi olan Suruç ilçemiz  altın yıllarına geri dönecek  ve makus talihini yenecektir.  Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın  9 Mart’ta Suruç ilçesine gelerek Suruç ovasında topraklarımıza can verecek olan suyu bırakacaktır.Su demek medeniyet demektir. Suyun gelmesi ile Suruç ilçesinde işsizlik azalacak, insanlarımız artık Irgatçı olarak başka kentlere gitmeyeceklerdir. Suyun gelmesi ile binlerce dönüm arazi sulanacak ve beraberinde sanayileşme hamlesi gelecektir. Suruç ilçesine OSB yapacağız. Sayın Bakanımızın bize sözü var. Şimdi en büyük hayalimiz olan Mürşitpınar sınır kapısının açılması olacaktır. Gümrük ve Ticaret Bakanımızla yapılan görüşmelerimiz olumlu sonuçlandı ve Suruç ilçesi 1.sınıf sınır kapısına kavuşacaktır’dedi.

AkParti Suruç ilçe Belediye Başkan adayı Av. İbrahim Halil Yıldız, Suruç küçük sanayi sitesinin esnafını ziyaret ederek sorunları dinledi. İlçe Başkanı Bekir Demirbilek ile birlikte esnafı gezen Yıldız’ Küçük sanayi sitesinde esnafımızın çile içerisinde olduklarını görmek beni çok üzdü. İnşallah biz göreve geldiğimizde inşallah  esnafımızın sorunları giderilecek ve sanayi modern bir sanayi sitesinin temellerini yeniden atacağız’dedi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2014, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner142