Title of a News Article

Urfalı Şeyh Erdoğan ile ilgili konuştu

banner279

Nakşibendi tarikatının Şanlıurfa-Haliliye merkezli Gaznevi kolunun hocası Şeyh İzzeddin El-Urfavi Hazretleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında açıklamalarda bulundu.

Haber7'nin haberine göre, Cemaatine Erdoğan'ı anlatan El Urfavi Hazretleri (K.S.), Cumhurbaşkanı'nın nefsi için değil, sadece Türkiye için çalıştığını vurguladı.

'ERDOĞAN İSLAM'I SERBEST ETTİ' VURGUSU

Eski Türkiye ile yeni Türkiye kıyaslaması yapan Gaznevi hocası Şeyh İzzeddin, Türkiye'nin kendi milletiyle savaştığı bir dönemden ayrılıp eskiden silah almak için kapısını çaldığı Avrupa ülkelerine silah satacak duruma geldiğini söyledi.

28 Şubat dönemini anlatan El-Urfavi Hazretleri, Müslümanlığın 'irtica' ile bir tutulduğu karanlık yılları hatırlatarak, 'Erdoğan İslam'ı serbest etti' dedi. 

'TÜRKİYE GİTMİŞTİ...'

Nakşibendilerin Gaznevi kolunun hocası Şeyh İzzeddin El-Urfavi Hazretlerinin cemaatine yaptığı açıklama şu şekilde:

"Yoksa Türkiye gitmişti. Eski Türkiye kendi milletiyle savaşıyordu. İslam’ın adını irtica yapmışlardı. Toplantılar yapıp ‘İrtica ile mücadeleye devam’ diyorlardı. Erdoğan İslam’ı serbest etti. İslami elbise, başörtü, medrese, vaaz, irşad… Erdoğan serbest etti. Müslümanlar devlete ne zarar verebilir? İstikrar var. Türkiye rahatladı. Eskiden Avrupa’ya gidiyorlardı silah alıyorlardı. Bize silahı Avrupa satıyordu. ‘İznimiz olmadan kullanmayacaksınız’ diyorlardı. Şimdi Avrupa bizden silah alıyor."

EL-URFAVİ'NİN ERDOĞAN'A DUASI

Şeyh İzzeddin El-Urfavi Hazretleri, Ayasofya'nın yeniden ibadete açılması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'a dua etmiş, bu duasını internet üzerinden paylaşmıştı. El-Urfavi'nin Erdoğan'a yaptığı dua şu şekilde:

"Değerli Başkanımız;

İkinci Fetih size nasip oldu, Mübarek olsun.

İkinci Fatih Muhammed Recep Tayyip Erdoğan lakabını hak ettiniz.

Allah taâla fâtihlerini bekleyen sıradaki nice fetihleri de acilen müyesser kılsın.

لتفتحن القسطنطنية , فلنعم الأمير أميرها و لنعم الجيش ذلك الجيش

İmanınızın aydınlattığı yolunuzda kararlılıkla yürümeye devam ediniz.

İhlasınız devam ettikçe Allah’ın yardımı sizinledir.

Biz de dualarımızla sizinleyiz.

Fethiniz mübarek olsun."

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2022, 21:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142