Yazar’dan valilik kararına destek

.

Yazar’dan valilik kararına destek
banner206

CHP Karaköprü İlçe Başkanı Murat Yazar, Şanlıurfa Valiliği tarafından Olağanüstü Hal Kanunu kapsamında havai fişek kullanımı ve satışı yasaklanmasına destek verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Karaköprü İlçe Başkanı Murat Yazar, Şanlıurfa Valiliği tarafından kentte havai fişek kullanımı ve satışının yasaklanmasına yönelik basın açıklamasında bulundu. Karaköprü İlçesi başta olmak üzere şehrin her tarafında hemen hemen her gün havai fişekli kutlamalar yapıldığını belirten Yazar, “Havai fişekler sadece akşam saatlerinde değil gece saatlerinde de kullanılıyor. Bu nedenle o saatte evde uykuya dalan çocuklar ve aileleri büyük korku yaşıyorlar. Urfa’da havai fişek kullanımı artık had safhaya gelmişti, insanlarımız bundan dolayı çok büyük rahatsızlık duyuyorlardı. Artık Şanlıurfa Valiliğinin havai fişek kullanımı ve satışı ile ilgili almış olduğu yasağın ardından bu rahatsız edici manzarayla karşılaşmayacağımızı düşünüyorum. Bu konuda gerekli önlemleri alan Sayın Valimiz Güngör Azim Tuna’ya teşekkür ediyorum” dedi.

 

“LPG fiyatları düşsün”

CHP Karaköprü İlçe Başkanı Murat Yazar, ayrıca Şanlıurfa’da vatandaşlar ile sivil toplum kuruluşlarının LPG fiyatlarına gösterdiği tepkiye de vurgu yaptı. Çevre illere göre Şanlıurfa’da LPG fiyatlarının yüzde 10 ile 20 oranında değişen fiyatlarla pahalıya satıldığını anımsatan Yazar, “Bununla ilgili çok sayıda sürücülden şikayet alıyoruz. Artık benzin istasyonlarının Urfalıları soymasına izin vermeyelim. Sayın Valimiz ile milletvekillerinin bu konuya da el atmalarını talep ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2016, 12:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142