Urfa'da o ihale iptal oldu

Urfa'da o ihale iptal oldu
banner206

Şanlıurfa'da, 2. İdare Mahkemesi 9 ceylanın avlanmasına ilişkin ihaleyi iptal ettiği öğrenildi.

Cumhuriyet Halk Partisi CHP İstanbul Milletvekili Mahmut TanalTarım ve Orman Bakanlığı'na bağlı olan Doğa Koruma ve Milli Parklar 3. Bölge Müdürlüğü Şanlıurfa Şube Müdürlüğü'nce, 2020-2021 Av Turizmi kapsamında kentte toplam 9 ceylanın avlanmasına ilişkin ihalenin iptali için Şanlıurfa 2. İdare Mahkemesi'ne dava açmıştı. Dava sonucu, Mahkeme heyeti tarafından yapılan incelemeler sonrası, ihale işleminin hukuka, ilgili mevzuat hükümlerine, kamu yararına, bilimsel verilere ve hizmet gereklerine uygun olmadığı belirtilerek ihalenin iptaline karar verildi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan CHP İstanbul Milletvekili Tanal, Şanlıurfa'nın bir evladı olarak iptal kararını sevinçle karşıladığını ifade etti.

Adına türkü yakılan ceylanların Şanlıurfa'nın tarihinde, kültüründe ayrı bir öneme sahip olduğunu vurgulayan Mahmut Tanal, "Şanlıurfamız için ceylanlar, Ceylanpınar ilçesine ismini verecek derecede değerli ve tarihi miras niteliğindedir. Başvurumuzla ceylanları avlanmaktan kurtardık. İdare mahkemesi bizleri haklı buldu." dedi.

URFASTAR

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2020, 22:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142