Akçakale'ye betondan yol yaptılar

Akçakale'ye betondan yol yaptılar
banner206
 Türkiye'nin en uzun kırsal yol ağlarından birine sahip olan Şanlıurfa'da ulaşımın sağlıklı ve uzun ömürlü olması için farklı çalışmalar yürüten Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi sıkıştırılmış beton yol uygulamasıyla ulaşımda uzun vadeli çözümler üretiyor.

Siverek, Viranşehir, Bozova, Halfeti, Suruç, Haliliye ve Eyyübiye’nin ardından Akçakale İlçesinde ilk defa beton yol uygulamasını hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri, çalışmalarını sürdürüyor. Akçakale ilçesinde Ayranlı ve Yusufbeyli Mahalleleri arasında 12 km’lik yolda beton yol uygulaması başlatan Büyükşehir Belediyesi mahalle sakinlerini çamurdan ve çukurdan kurtardı.


 
YEŞİLTAŞ: BETON YOL UYGULAMASINI KIRSALDA YAYGINLAŞTIRIYORUZ

Betonyol uygulamasıyla Şanlıurfa kırsalında dayanımı yüksek, uzun ömürlü yollar inşa ettiklerini ifade eden Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Emin Yeşiltaş, “Başkanımız Nihat Çiftçi’ninvizyon olarak önümüze koyduğu hedefler arasında olan Büyükşehir Belediyesi olarak bu sene programa koyduğumuz bütün ilçelerde beton yol uygulamasını başlatmış bulunmaktayız. Akçakale ilçemiz Ayranlı-Yusufbeyli mahalleleri arasında toplam 12 km’lik beton yol uygulamasını yerinde inceledik. Çok güzel bir uygulama. Dayanımı yüksek, uzun ömürlü yollar inşa ediyoruz. İnşallah bütçemizde imkan verdiği takdirde bütün kırsal yollarımızı betonyol uygulamasına dönüştürmeyi hedefliyoruz” dedi.

Beton yol çalışmasını yerinde inceleyen Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Emin Yeşiltaş’a Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Hicri Çubuk ve teknik personeller eşlik etti.Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2018, 14:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142