Ayhan, Akçakale’ye Hakim Tepelere Türk Bayrağı Dikti

Ayhan, Akçakale’ye Hakim Tepelere Türk Bayrağı Dikti
banner206

Suriye'nin sıfır noktasından bulunan Şanlıurfa’nın Akçakale İlçe Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, ilçeye hakim Aşağıbeydaş ve Koruklu Mahalleri’ndeki höyüklere iki adet 12 metre uzunluğunda dev Türk bayrağı dikti.

Şanlıurfa–Akçakale karayoluna yakın dikilen ve ilçenin her noktasında görülün bayraklar vatandaşlar tarafından takdirle karşılandı. Dev bayraklar göndere çekilirken “Şehitler ölmez, vatan bölünmez; bayrak inmez” sloganlarını atan mahalle sakinleri, Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan’a bu hizmetinden dolayı teşekkür etti.

Milletin bağımsızlık ve özgürlüğünün sembolü olan Türk bayrağının ifade ettiği anlama dikkat çeken Ayhan ise Mithat CemaI Kuntay’ın “Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.” dizelerini hatırlatarak, şunları söyledi:”Afrin’i teröristlerden temizleyen Mehmetçiğimize operasyon süresince her türlü desteği verdik. Şimdi Suriye’nin sıfır noktasında yer alan Akçakale’nin her yerinde görülebilecek iki dev Türk bayrağı dikerek, vatan, millet ve bayrak sevgimizi bir kez daha perçinlemiş olduk. Bayrağımız dalgalandığını gördükçe bizler gururlanacağız.”dedi. 
Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2018, 14:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner142