Urfa için yoğun mesai (video)

Haliliye Belediyesi, sinek ve haşerelerle mücadelede yürüttüğü ilaçlama çalışmalarını, Ramazan Ayı nedeniyle gece geç saatlere kadar sürdürürken, dar sokakların ilaçlanması için de yeni bir aracı filosuna kazandırdı.

Haliliye Belediyesi İlaçlama Birimi, ilçe genelindeki çalışmalarını hummalı şekilde sürdürüyor. Sinek ve haşerelerin yoğun olarak bulunduğu dere yatakları, ahırlar ve ağaçlık alanlarda, 4 farklı ilaçlama metodu kullanan ekipler; Ramazan Ayı nedeniyle vatandaşların gece geç saatlere kadar dışarda bulunmasından dolayı çalışmalarını ilerleyen saatlere kadar devam ettiriyor.

Dumanlama ve sırt pompası ile ULV ve mist blower araçlarıyla devam eden ilaçlama çalışmaları, ilçe genelinde merkez mahallelerin yanı sıra, kırsal mahallelerde de ekipler tarafından sürdürülüyor.

DAR SOKAKLAR İÇİN YENİ ARAÇ

Haliliye Belediyesi İlaçlama Birimi, dar sokak ve apartman aralarında daha etkin çalışma yapmak amacıyla filosuna yeni araç kattı. 3 tekerlekli küçük ULV aracıyla, dar sokak ve apartman aralarındaki ilaçlamada daha verimli çalışma elde etmek hedefleniyor.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2017, 13:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142