Başkan Erdoğan balkondan mesajını verdi...

Başkan Erdoğan balkondan mesajını verdi...
banner206

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanAnkara'daki AK Parti Genel Merkezinde toplanan vatandaşlara seslendi. Erdoğan, "Milletimizin sandıkta partimize verdiği mesajı da aldık. Milletimizin karşısına tüm bu eksikliklerimizi tamamlayarak çıkacağımızdan emin olunuz." ifadelerini kullandı.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

"SİZLERİ EN KALBİ DUYGULARIMLA SELAMLIYORUM"

Sevgili milletim, ekranları başında bizi izleyen aziz milletim, sevgili Ankaralılar... Değerli kardeşlerim... Sizleri en kalbi duygularımla muhabbetle selamlıyorum.

"İSTANBUL'DA YAŞANAN ELİM BİR KAZADA KÜÇÜK BİR EVLADIMIZ AĞIR BİR YARALANMA GEÇİRDİ"

Hiç endişeniz olmasın, hiçbir gücün önünde eğilmedik. Sadece Allah'ın önünde rükuda ve secdede eğildik. Aslında biraz daha erken saatlerde sizlerle birlikte olacaktım. Ancak İstanbul'da yaşanan elim bir kazada küçük bir evladımız ağır bir yaralanma geçirdi.

"HER BİRİNİZE AYRI AYRI ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM"

Gereken müdahaleler yapılıyor. Şuan ameliyattalar. 7 yaşında... Sizlerden de dua istiyorum. Coşkunuz, sevginiz, aşkınız, sevdanız, desteğiniz, kardeşliğiniz için havalimanından buraya yolboyu binlerce kardeşime, her birinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.

Sizler 3 Kasım seçimlerinde yanımızdaydınız. Bizi iktidara taşıdınız. 'Durmak yok yola devam' dediniz. 'Bu şarkı burada bitmez' dediniz.

"FETÖ İHANET ÇETELERİNE SOKAKLARI DAR ETTİK"

Sizler 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde buradaydınız. Genel Merkezimizi işgale geldiler, buradaydınız. Meclis kavşağındaydınız. Kahraman Kazan'daydınız. Gölbaşındaydınız. Nerede bir darbeci varsa karşısında oldunuz. FETÖ ihanet çetelerine ve onlarla birlikte hareket edenlere sokakları dar ettik.

ABD'DEN ANA MUHALEFETE OY GELMİŞ"

ABD'den ana muhalefete oy gelmiş.

24 Haziran seçim sonuçlarının ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını cenab-ı hak'tan niyaz ediyorum.

Bu seçimin galibi demokrasidir, milli iradedir. Bu seçimin galibi 81 milyon vatandaşımızın her bir ferdidir.

"ASIRLAR SİZİ ÇOK FARKLI YAZACAK"

Türk siyasi tarihinin en yüksek katılımlı seçiminde sandığa giderek, bu demokrasi şölenine katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Siz tarih yazıyorsunuz. Asırlar sizi çok farklı yazacak.

Dünyanın pek çok yerinde seçimler bizdekinin yarısını bile bulmayan katılımlarla yapılıyor.

"YSK BAŞKANI AZ ÖNCE SEÇİMİN GALİBİNİN ERDOĞAN OLDUĞUNU AÇIKLAMIŞTIR"

YSK Başkanı az önce bu seçimin galibinin salt çoğunlukla Erdoğan olduğunu açıklamıştır.

"MHP GENEL BAŞKANI BAHÇELİ'YE TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Bildiğiniz gibi en yakın arkadaşımızla aramızdaki fark, baktınız değil mi, 20 puanın üzerinde... 22 puan. Şahsıma, ittifakıma ve partime güvenen tüm kardeşlerime, milletime şükranlarımı sunuyorum. Cumhur ittifakı'nın diğer kanadı olan MHP'nin genel başkanı olan sayın Bahçeli'ye ve MHP mensuplarına teşekkür ediyorum.

"MERHUM YAZICIOĞLU'NUN YADİGARI ALPERENLER'E TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun yadigarı Alperenler'e teşekkür ediyorum. Sandığa giderek demokratik hakkını kullanan her vatandaşıma teşekkür ediyorum.

"TÜRKİYE BU SEÇİMDE PEK ÇOK YENİLİĞİ YAŞAMIŞTIR"

Türkiye bu seçimde pek çok yeniliğin yanı sıra partilerin ittifak tecrübesini de yaşamıştır.

Gece demediniz, gündüz demediniz. Koştunuz, koşturdunuz, çalıştınız çabaladınız.

"MİLLETİMİZİN PARTİMİZE VERDİĞİ MESAJI DA ALDIK"

Milletimizin sandıkta partimize verdiği mesajı da aldık. Önümüzdeki dönem, milletimizin karşısına tüm bu eksikliklerimizi tamamlayarak çıkacağımızdan emin olunuz.

"HAZIRLIKLARIMIZI BÜYÜK ÖLÇÜDE TAMAMLAMIŞTIK"

Yeni yönetim sistemimizle ilgili hazırlıklarımızı büyük ölçüde tamamlamıştık. Meclis toplanıp Cumhurbaşkanlığı yeminimizi yapana kadar bu çalışmalarımızı tekrar gözden geçirecek ve kemale erdireceğiz.

"GECE GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIZ"

Yemin töreninin hemen ardından da bakanlarımızı belirleyip programlarımızı uygulamaya başlayacağız. Gece gündüz çalışacağız. Türkiye bir demokrasi imtihanını daha tüm dünyaya örnek olacak şekilde geride bırakmıştır.

"BİZİ MAHCUP ETMEYEN RABBİME HAMD EDİYORUM"

Kazanan tüm Türkiye olmuştur. Kazanan dünyadaki tüm mazlumlar olmuştur. Bizi milletimize mahcup etmeyen rabbime hamd ediyorum. Sizlerin sevgisine layık olabilmek için daha çok ter dökeceğiz.

"TERÖRÜN ÜZERİNE DAHA KARARLI GİDECEĞİZ"

Türkiye tercihini PKK'dan FETÖ'ye kadar tüm terör örgütleriyle kararlı bir şekilde mücadele etmekten yana kullanmıştır.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2018, 03:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner142