Çadırkent Newsweek'in gündeminde

 Çadırkent Newsweek'in gündeminde
banner206

ABD’nin önemli yayın organlarından haftalık Newsweek dergisi, Akçakale Süleyman Şah Konaklama Tesisleri'ni gündemine alarak belgesel yaptı. Beş kişilik dergi ekibi beş saat süren çekim yaptı.

Ülkelerinde çıkan iç savaştan dolayı Türkiye’ye sığınan ve Akçakale Süleyman Şah Konaklama Tesislerinde barınan Suriyeli sığınmacılar, son günlerde Avrupa basınında sıkça gündeme gelmeye başladı. Yabancı basın özellikle çocuk ve kadınların yaşam koşullarını konu edinerek incelemelerini bu yönde derinleştiriyor.

Kadınların günlük hayatları, günü nasıl geçirdikleri, çocukların eğitim durumu ve çadırkentte yapılan kültürel etkinlikleri ele alan yabancı basın, Türkiye’nin büyük bir hizmet yaptığını dile getirerek hayranlıklarını gizleyemiyor. Çadırkentlerde kurulan gönüllü birimlerinden Kadın Meclisi'nin çok büyük çalışma yaparak kadınların bilinçlendirilmesi hususunda büyük çalışma başardıklarını ifade etiler.

Bayanlar ve çadırlarda yapılan röportajda çadırkent yönetiminin fevkalade hizmet yaptığını, çocuklarının eğitimlerine devam ederek güven içinde yaşadıklarını dile getirerek sık sık teşekkür ettikleri görüldü.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2015, 09:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142