Mağdur oldular!

Mağdur oldular!
banner206
ŞANLIURFA'da Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ), borcu bulunan belediyeye ait kuyular ile yeni düzenleme ile mahalle statüsüne kavuşan bazı köylerdeki su kuyularının elektriğini kesti. DEDAŞ'ın kesintisinin ardından birçok noktada su sıkıntısı yaşanmaya başladı. Susuz kalan vatandaşlar, at arabasıyla çevredeki çeşme ve kaynaklardan evlerine su taşıdı.

DEDAŞ ekipleri, dünden itibaren Şanlıurfa'da borcunu ödemediği gerekçesiyle belediyeye ait su kuyuları ile bazı mahallelerin ortak kullandığı su kuyularının elektriğini kesti. Kent genelinde 300 civarında kuyunun elektriklerinin kesilmesiyle susuz kalan vatandaşlar, DEDAŞ'a tepki gösterdi. Kesintiler nedeniyle susuz kalan vatandaşlar, "Hem biz, hem hayvanlarımız susuz ve ne yapacağımız şaşırdık. Oy zamanı olduğu sırada kapımızı çalan siyasetçiler bu sıkıntıya çare bulamıyor."

 

KUYUDA AKIMA KAPILDI

Öte yandan DEDAŞ’a olan borcu nedeniyle merkez Güneşli Mahallesi'nde içme suyu kuyusunun elektriği de kesildi. İddiaya göre, 25 yaşındaki Fadıl Direk, kuyuya girerek ekipler tarafından kesilen kabloyu bağlamaya çalıştığı sırada akıma kapıldı. Vücudunun büyük bir bölümünde yanıklar oluşan Direk'in hastanede tedaviye alındığı bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2015, 11:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142