O saldırganın cenazesi camiye alınmadı

.

O saldırganın cenazesi camiye alınmadı
banner206

Şanlıurfa'da 3 polisi şehit ettikten sonra polisle girdiği çatışmada ölen emekli uzman çavuşun oğlu Hüseyin Doğukan E., memleketi Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde toprağa verildi. Cami cemaati cenaze namazının camide kılınmasını istemeyince, E.'nin cenazesi mezarlıktaki bir duvarın üzerinde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

 

BABASININ SİLAHI İLE POLİSLERE SALDIRDI, 3'ÜNÜ ŞEHİT ETTİ

Şanlıurfa'da dün meydana gelen olayda, annesi ile birlikte şehirler arası otobüs terminalinde meydana gelen olayda, üst aramasına karşı çıkan emekli uzman çavuşun oğlu 17 yaşındaki Hüseyin Doğukan E., babasının silahı ile polislere saldırmış ve 3 polisi şehit etmişti. Olayın ardından kaçan E., polisler ile girdiği çatışmada 3 polisi yaraladıktan sonra öldürülmüştü. Karayolu ile memleketi Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesine getirilen Doğukan E.'nin cenazesi, burada toprağa verildi.

 

SİVİL BİR ARAÇLA CAMİYE GÖTÜRÜLMEK İSTENDİ, CEMAAT KABUL ETMEDİ

Sivil bir araçla camiye götürülmek istenen E.'nin cenazesine, cami cemaati tepki gösterince, cenaze camiye alınmadan doğrudan mezarlığa götürüldü. Cenazenin, mezarlık görevlilerinin kazma ve kürekleri götürmesinden dolayı araç içerisinde bekletildiği de öğrenildi. Öğle namazına müteakip, mezarlıkta, mahalle imamının önderliğinde kılınan E.'nin cenazesi, battaniye içinde toprağa verildi.

 

ANNE, OĞLUNUN BABASINDAN ŞİDDET VE BASKI GÖRDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ

Burada konuşan Doğukan E.'nin annesi Servet E., oğlunun babasından sürekli şiddet ve baskı gördüğünü, bunun içinde psikolojisinin bozulduğu iddia etti. Anne E., olay yerinde olduğunu belirterek, yaşanan olayı şöyle anlattı:

 

"EŞİM, 'CESEDİNİZİ LOJMANIN ÖNÜNE SERECEĞİM' DİYEREK BİZİ TEHDİT ETTİ"

"Bayram izni için iki günlüğüne Kayseri'ye geldik. Eşim buraya geldiğimizi öğrenince yolda Maraş'tan Şanlıurfa'ya kadar 'Siz gelirseniz cesedinizi lojmanın önüne sereceğim' diyerek bizi tehdit etti. Çocuk bunun üzerine bunalıma ve strese girdi. Benim çocuğum terörist değil. Herhangi bir örgüte kaydı çıkmadı. Olay olduğunda ben yanındaydım. Babası bizi öldürmekle tehdit ettiği için 'Anne nereye sığınalım. Sizi götürüp bir otele yerleştirelim. Ben başımın çaresine bakarım. Ben de 'Otele yerleşmeyelim, polise durumu anlatalım' dedim. Bu konuşmaları yaparken orada iki tane sivil polis varmış. Bunun üzerine oğlum, 'Anne polis bizi koruyamaz. Polisin önünde insanları öldürüyorlar. Polis kimi koruyor ki bizi korusun' dedi. 2 polis bunu duyunca yanımıza gelerek 'Polisten ne gördün. Polisler sizi niye koruyamasın' dedi ve oğluma çıkıştı. Bunun üzerine ben polisin önüne geçerek 'Polis bey, oğlum daha 17 yaşında ve küçük. Onun dediğine bakmayın. Babası ile problemleri var. Onun yüzünden öyle diyor' deyince polis beni itekledi ve 'Sen dur bakalım, şu çocuk nasıl bir çocukmuş bakalım' dediler ve tartışma çıktı."

Anne E. ayrıca, oğlunun kaçarken son olarak, 'Anne şu parayı siz alın. Sizi dayımlar alır. Ben başımın çaresine bakarım. Eve kesinlikle gitmeyin, babam sizi öldürecek' dedikten sonra uzaklaştığını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2016, 16:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142