PYD Liderinden çarpıcı açıklama

PYD Liderinden çarpıcı açıklama
banner206

 PYD lideri Salih Müslim yaptığı açıklamada "IŞİD'in Kobani'den atılmasına çok az bir zaman kaldı" dedi.

Kobani'de Irak Şam İslam Devleti'ne (IŞİD) karşı direnen Kürt gruplardan PYD'nin lideri Salih Müslim, Kobani'nin son durumuna ve Kobani'deki son gelişmelere dair çarpıcı açıklamalar yaptı.

 

"YPG SOKAK SOKAK İLERLİYOR"

Afp ajansına konuşan PYD lideri, Radikal İslamcı örgüt IŞİD'in Kobani'den atılmasına çok kısa bir süre kaldığını söyledi. Müslim, IŞİD'in Kobani'nin güneyinde gerilediğini aktarırken, YPG'nin 'sokak sokak ilerlediğini' ve 'kenti çok kısa süre içinde geri alacaklarını' ifade etti.

 

KOBANİ'NİN GÜNEYİNDEKİ SOKAK VE BİNALAR GERİ ALINDI

Suriye'deki iç savaşı yerel kaynaklarına dayanarak izleyen Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi de, sahadaki bu gelişmeyi doğruladı. Gözlemevi'nden yapılan açıklama, "YPG, IŞİD'le pazartesi gecesi çetin bir çatışmanın ardından Kobani'nin güneyindeki sokak ve binaları geri aldı" denildi.

Gözlemevi, YPG ve Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nden gelen peşmerge güçlerinin IŞİD'i bugün kentin farklı noktalarında da vurduğunu duyurdu. ABD merkezli uluslararası koalisyon da örgütü son olarak Kobani'nin güneydoğusunda hedef almıştı.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2014, 18:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142