Örnek merkez...

.

Örnek merkez...
banner206

 Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı İpekyol Gençlik Merkezi 4 Şubat Dünya Kanser günü münasebetiyle Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Onkoloji bölümünde tedavi gören hasta ve hasta yakınlarına geçmiş olsun dileklerinde bulunarak karanfil hediye etti.

Şanlıurfa İpekyol Gençlik Merkezi kendi üyeleri ve gönüllü gençleriyle birlikte Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Onkoloji bölümündeki hastaları ziyaret ederek bir süre sohbet etti. Hastane ziyaretinden memnun kalan Başhekim Uzman Doktor Veli Fahri Pehlivan, İpekyol Gençlik Merkezi yetkileri ve gençlerine teşekkür ederek çok kitap okumalarını, kendilerine güvenmelerini, ilerde başarılı ve önemli şahsiyetler olabileceklerini, bunun için çok çalışmak ve kitap okumak gerektiğini söyledi. Toplumun, ülkenin sizin gibi vatanını, bayrağını, milletini, devletini seven bir gençliğe ihtiyacı olduğunu söyleyen Pehlivan, bunları gençlerin gözlerinde gördüğünü belirtti.
İpekyol Gençlik Merkezi Müdürü Müslüm Aktabur ise, Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü organizesi ve Genç Gönüllüler Projesi Kapsamında 4 Şubat Dünya Kanser gününde kanserle mücadele eden hastalara bir nebze olsun moral, motivasyon kazandırmak, onların yalnız olmadığı hissiyatını oluşturmak, tedavi sürecinde birkaç saatte olsun yüzlerinin gülmesine vesile olmak amacıyla etkinlik düzenledik. Türkiye’ de sadece 5 pilot il seçilmiştir. Gençlik Merkezindeki gönüllü üyelerin katılımı ile hastanelerin Onkoloji Bölümleri ziyaret edilecektir. Bunlar Ankara, Bursa, Elazığ, Kayseri ve Şanlıurfa ilidir. İlimizde İpekyol Gençlik Merkezinin seçilmiş olması bizleri ayrıca onure etmektedir. Projeye katılan gönüllü gençlere ve bizleri burada samimi ve sıcak karşılayan Hastane Başhekimi Veli Fahri Pehlivan başta olmak üzere Başhekim Yardımcısı Doktor İdris Dağ, Hastane Müdürü Halil Badem ve tüm hastane personellerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Hastane yönetimine İpekyol Genç Gönüllüler yazılı tişört ve kitaplar hediye edildi.
Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2016, 22:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142