Urfa'da Fenerbahçe heyecanı vardı...

Çocukların forma sevinci Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Fenerbahçe spor kulübü 1000 adet forma dağıttı.

Urfa'da Fenerbahçe heyecanı vardı...
banner206

Fenerbahçe Spor Kulübü, Şanlıurfa Bahçeşehir Koleji ve Aile ve Sosyal Politikalar İl MüdürlüğüSosyal Sorumluluk Projesi Kapsamında,  1000 çocuğa Fenerbahçe forması dağıttı.

Milli eğitim konferans salonunda gerçekleşen programın açılış konuşmasını Bahçeşehir koleji Şanlıurfa kurucu müdürü Essum Saatçi Aslan yaptı. Aslan, bir şeyler paylaşılınca anlamlı olur. Biz Bahçeşehir koleji olarak hayrın gizli olanı mahbuldur anlayışına sahip olmakla beraber böyle bir organizasyona teşvik edici olacağına inandığımız için buradayız. Fenerbahçe Amerika Derneği, Fenerbahçe spor kulübü, aile ve sosyal politikalar il müdürlüğüne ve biz bahçeşehir koleji olarak ortak bir proje yaptık. Projenin içeriğinde çocuklarımıza bir takım hediyeler hazırladık. Sizlerin huzurunda bu hediyeleri çocuklara takdim edeceğiz. Proje kapsamında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde ifade etti.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol, “sözlerime başlamadan önce Fenerbahçe spor kulübünün geçen hafta içerisinde yaşamış olduğu menfur saldırıyı esefle kınıyorum. Tüm spor adına, Türkiye’miz ve geleceğimiz adına bir daha benzer olayların yaşanmamasını yüce Mevla’dan temenni ediyorum. Hayat üslubumuz insanların en hayırlısı, insanlara en faydalı olan üzerine kuruludur. Dolayısıyla bugün burada bu toprağın yeşerdiğini görmek bizleri mutlu ediyor. Türkiye ve dünyanın dört bir yanında bizlere ulaşan ve sizin çocuklarınızla birlikte olmak istiyoruz diyen hayırsever vatandaşlarımızla beraber, devlet ve millet kaynaşmasını en güzel örneklerini burada görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ben bu anlamda bu güzel günün mimarı olan Fenerbahçe spor kulübü, Fenerbahçe Amerikan derneğine ve Bahçeşehir kolejine teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum” dedi.

Fenerbahçe Amerika spor kulübü başkanı Ömer Ekinci, “Fenerbahçe yönetim derneği olarak 2001 yılından beri faaliyet gösteriyoruz. Hem Amerika genelinde hem de Türkiye’de her türlü sosyal sorumluluk projesi kapsamında elimizden geldiğince el atmaya çalışıyoruz. Daha bu ve buna benzeri projeler yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Sosyal sorumluluk projemize ilk olarak Diyarbakır’da başladık. Bugünde burada 1000 çocuğumuza Fenerbahçe forması hediye ediyoruz. Bu tür projeler imza atmaya devam edeceğiz” diye ifade etti.

Fenerbahçe spor kulübü asbaşkanı Erkan Türkoğlu, mazisinde bir tarih yatan Fenerbahçe aslında bir spor kulübünden ötedir. Fenerbahçe Türkiye’nin ve hatta dünyanın sayılı sivil toplum kuruluşlarındandır. Her zaman bu tür sosyal faaliyetlerde öncü olmuştur ve olmaya da devam etmektedir. Fenerbahçe spor kulübü olarak varız ve her zaman var olmaya devam edeceğiz” dedi.

Protokol konuşmaların ardından Şanlıurfa aile ve sosyal politikalar il müdürlüğü tarafından Fenerbahçe spor kulübü ve Amerika spor derneği birer plaket hediye edildi. Ardından protokol çocuklara forma dağıttı.

Milli eğitim konferans salonunda gerçekleşen programa Şanlıurfa aile ve sosyal politikalar il müdürü murat Demirkol, Fenerbahçe spor kulübü asbaşkanı Erkan Türkoğlu,Fenerbahçe Amerika spor kulübü başkanı Ömer Ekinci,Bahçeşehir koleji Şanlıurfa kurucu müdürü Essum Saatçi Aslan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sabri Ertekin ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2015, 18:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner277