Cinayeti DNA tespit edecek...

.

Cinayeti DNA tespit edecek...
banner206
Ömer ŞULUL/ ŞANLIURFA, (DHA)– ŞANLIURFA’nın Siverek İlçesi’nde, dün boğazı kesilip başı ezilmiş olarak tarlada cesedi bulunan kadının, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde ortadan kaybolan 8 aylık hamile 31 yaşındaki Fatma Karacığa olup olmadığı DNA incelemesinde belli olacak.
Şirinkuyu Mahallesi’nde oturan, 3 yıllık evli 8 aylık hamile Fatma Karacığa geçen 8 Mart günü ortadan kayboldu. Karacığa'nın yapılan aramalara rağmen izine ulaşılmazken, dün gece ilçe merkezine 17 kilometre uzaklıktaki Çeltik Mahallesindeki bir fıstık bahçesinde ceset bulundu.
İlk otopsi incelemesinde vücudunda darp izleri bulunan hamile kadının, boğazının kesildiği ve yüzünün da tanınmaması için başının taşla ezildiği saptandı. Siverek Devlet Hastanesi’nde yapılan ön otopsinin ardından tanınamayacak halde bulunan ve yakınlarının kayıp hamile kadına ait olduğunu düşündükleri ceset, kimliğinin saptanması için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.
Bulunan cesedin Karacığa'ya ait olup olmadığının belirlenmesi için DNA incelemesinin yapılması kararlaştırıldı. Bunun üzerine Karacığa'nın yakınlarından ve bulunan cesetten kan örnekleri alınarak eşleştirme yapılmak üzere Adana Adli Tıp Kurumu’nda gönderildi. Buradan gelecek rapor doğrultusunda öldürülen kadının kesin kimliği belirlenecek.
Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2016, 17:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142