FETÖ'nün dershanesi bakın ne oldu?

.

FETÖ'nün dershanesi bakın ne oldu?
banner206

 Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde FETÖ/PDY soruşturması kapsamında el konularak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne devredilen dershane, ücretsiz eğitim merkezine dönüştürüldü.

Güney Mahallesi'nde bulunan 3 katlı dershane binası, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (PDY) soruşturması kapsamında el konulduktan sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne devredildi. Bina, öğrenciler için ücretsiz eğitim merkezine dönüştürüldü. Halk Eğitim Müdürlüğü'nce görevlendirilen öğretmenlerce merkezde üniversiteye hazırlanan öğrencilere ders veriliyor. Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdülkerim Yavuz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu ile birlikte merkezi ziyaret ederek öğrencilerle görüştü.

Öğrencilerin taleplerini de dinleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdülkerim Yavuz, "Bir tesisi daha Milli Eğitim Müdürlüğü'ne kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. Malumunuz bu bina geçtiğimiz yıl FEM dershanesi olarak faaliyet gösteriyordu. Fiziki olarak çok iyi bir bina, zaten dershane olarak yapıldığı için bu işe çok uygun bir durumda. Burada öğrencilerimizi hiçbir ücret almadan en iyi şekilde sınavlara hazırlanmalarını sağlıyoruz" dedi.

310 lise mezunu öğrencinin sınava hazırlandığı merkezin, yıl boyunca ücretsiz hizmet vereceği kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2016, 11:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142