Açlık grevine başladılar...

.

Açlık grevine başladılar...
banner206
 Aralarında HDP’li 5 milletvekilinin de bulunduğu 50 kişilik grup, Abdullah Öcalan ile görüşme sağlanıncaya kadar açlık grevine başladı.

Demokratik Bölgeler Parti (DBP) Diyarbakır İl Başkanlığı’nda bir araya gelen 50 kişilik grup, burada açlık grevi öncesi basın açıklamasında bulundu. Grup adına açıklama yapan DBP Eş Genel Başkanı Sabahat Tuncel, 15 temmuz darbe girişiminin üzerinden 52 gün geçmesine, bu süreçte darbecilerin İmralı Adası’na dönük fiili bir müdahalesinin olduğunun kesinleşmesine rağmen, Öcalan’ın sağlık ve güvenlik durumuna dair bilgi edinemediklerini söyledi. 510 gündür sürdürdükleri her türlü siyasi, hukuki, diplomatik, insani çabanın boşa çıkarıldığını savunan Tuncel, “31 Ağustos'ta açıklama yaptığımız günden bugüne talebimiz karşısında hiçbir girişim olmamıştır. Bizler bugün burada 50 gönüllü olarak, Öcalan ile avukatları, ailesi veya siyasi bir heyetimizin görüşmesi sağlanana kadar süresiz dönüşümsüz açlık grevine başlıyoruz. Son derece haklı ve makul talebimize karşılık verilinceye kadar başlattığımız süresiz ve dönüşümsüz açlık grevimizin talebinin karşılanması için dayanışmayı büyütmeye çağırıyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından 50 kişilik grup, DBP Diyarbakır il binasında açlık grevine başladı.

Açlık grevine katılanlar arasında HDP Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk, Şanlıurfa Milletvekili Dilek Öcalan, Şırnak Milletvekili Ferhat Encü, Van Milletvekili Nadir Yıldırım, Hakkari Milletvekili Selma Irmak ile Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kaya, DTK Eş Başkanı Leyla Güven ile DBP Eş Genel Başkanı Sabahat Tuncel de bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2016, 09:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
ŞANLIURFA
ŞANLIURFA - 5 yıl Önce

AMAN NE GÜZEL TERÖRİST SEVİCİLER AÇLARINDAN ÖLMEYE KARAR VERMİŞLER. DEVAM EDİN VAZ GEÇMEYİN VE GEBERİN

SIRADAKİ HABER

banner195

banner142