Atilla’dan şok açıklama

 Atilla’dan şok açıklama
banner206

Menderes Atilla: PYD'nin hedefi burayı Kürtlerin yaşadığı bir yer yapmak. Bu plana karşı tek engel de benim. Bu yüzden 15 ayda 4 kez suikast girişiminde bulundular

PKK'nın Suriye kolu PYD'nin suikast girişimleriden kılpayı kurtulan Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesi Belediye Başkanı Menderes Atilla, örgütün nihai hedefinin Ceylanpınar'ı tamamen Kürtler'in yaşadığı bir yer haline getirmek olduğunu söyledi. SABAH'a konuşan Atilla, "Benden önce HDP'nin elinde olan belediyeye ait resmi araçlarla buraya lojistik destek sağlanıyordu. Niyetleri Ceylanpınar'da etnik temizlik yapmak" dedi. 14 Temmuz 2014'te makam aracının geçişi sırasında PYD'nin bombalı saldırısından kılpayı kurtulan Belediye Başkanı Atilla, örgütün bombacı elemanlarının suçüstü yakalanmasıyla birkez daha gündeme geldi.

 

'SİLAH TAŞIYORLARDI'

11 Haziran'da toprağa gömdükleri bombayı çıkarmaya çalışırken yakalanan Suriye uyruklu Keleş C. savcılık ifadesinde emri PYD'den aldığını ve bombayı Atilla'nın makam arabasına koyup uzaktan kumanda ile patlatacağını itiraf etmişti. Arap kökenli olan Başkan Atilla, 15 ay içinde kendisine yönelik 4 suikast girişimde daha bulunulduğunu iddia etti. Menderes Atilla, kendisine yönelik suikast girişimlerini HDP ve PYD'nin Ceylanpınar'da yeniden söz sahibi olmak istemesine bağladı. Kendi döneminden önce belediye ait araçlarla inşaat ve arıtma malzemelerinin içinde, ilçeye silah ve mühimmat taşındığını anlatan Atilla "Ceylanpınar'da etnik temizlik yapmak istiyorlar. Bu plan için önlerindeki engel benim. Resulayn'da yaptıkları gibi Arap vatandaşı sindirip ilçeden uzaklaştırmak istiyorlar" diye konuştu. Suriye'nin kuzeyinde Kürdistan Devleti kurmak için bir proje yürütüldüğünü savunan Atilla, Doğan Medya Grubu'nın da bu amaç doğrultusunda algı yönetimi yaptığını savundu. Atilla "Bunlar her türlü zulmü yapar ve çıkıp basında da zulme uğramış havası yaratırlar. Açın bakın Hürriyet Gazetesi'ni görürsünüz" dedi. Kendisine yönelik basına yansımayan 2 suikast girişiminin daha olduğunu söyleyen Başkan Atilla, "İlki geçen yıl ekim ayında oldu. 6 kişilik ağır silahla donatılmış bir grup kırsal ziyaretlerimde beni vurmak için plan yapmışlar. Sınırı geçerken askerimizle çatışıp üç askerimizi öldürdüler. Bu üç askerin şehit edilmesinden sonra tekar geldiler ve onlardan bir kişi öldürüldü" dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2015, 11:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142