Bir tepki de ŞUTSO’dan!

 Bir tepki de ŞUTSO’dan!
banner206

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Topçu Meydanı’nı yanındaki meydana ‘Rabia Meydanı’ isminin verilmesine tepkiler devam ederken bir tepki de ŞUTSO’dan geldi.

Konuyla ilgili bir basın açıklaması yapan Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Başkanı İbrahim İletmiş, Eski Valilik binasının yerindeki meydana ‘Rabia Meydanı’ isminin verilmesi ve o bölgede iki bağımsız meydan oluşturulması tasvip etmediğimiz bir girişimdir” dedi.

Başkan İletmiş açıklamasına şöyle devam etti: “Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi’nden alınan karar doğrultusunda Topçu Meydanı’na bitişik olan meydana verilen "Rabia Meydanı" ismi tasvip etmediğimiz bir girişimdir. 11 Haziran 2014 tarihinde gerçekleştirdiğimiz meclis toplantımızda gündeme gelen, Eski Valilik binasının yerindeki meydana ‘Rabia Meydanı’ isminin verilmesi meclis üyelerimizin de tepkisini çekmiş ve üyelerimiz, meydanın tarihi geçmişi olan topçu meydanı ile aynı isimle birlikte kalması yönünde görüş bildirmişlerdir. Bizler de aynı kanaatte olduğumuzu, adı geçen bölgedeki meydanın, topçu meydanından bağımsız düşünülmeden o bölgenin tamamına Topçu Meydanı” denilmesinin ve kentimizde yapılacak yeni bir meydana “Rabia Meydanı” isminin verilmesinin daha uygun olacağını belirtmek isteriz.

Bu noktada yapmış olduğumuz girişimlerin de sonuç verdiğini siz değerli Basın Mensubu arkadaşlarımızla paylaşmak isteriz. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Celalettin Güvenç, ilgili mercilerle konuyu tekrar görüşeceğini bize ifade etti. Umuyoruz ki ilimizin tarihi simgelerinden biri olan bu meydanın, isminin değiştirilmesi ve iki bağımsız meydan oluşturulması yanlışı ortadan kalkacaktır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2014, 18:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner277