İşte Köprülü Kavşağının trafiğe açılacağı saat...

İşte Köprülü Kavşağının trafiğe açılacağı saat...
banner206

Karaköprü Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağında, Diyarbakır ile şehir merkezi istikametindeki yolda yapılan asfalt çalışmaları tamamlandı. Trafik bugün saat 13.00’te çift şeritli olarak hizmete girdi. BŞB Zeynel Abidin Beyazgül, BŞB Genel Sekreteri Mahmut Kırıkçı, ile birlikte köprülü kavşakta incelemelerde bulundu.

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yaptırılan ve 3 yıldır zaman zaman ödenek sıkıntısından dolayı durma noktasına gelen Karaköprü Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağı’ndan güzel haberler geliyor. İş Adamı Emin Yetim’in şirketi tarafından yapımı süren Karaköprü Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağında, Pazar günü sabah saatlerinde asfalt çalışmaları başlatılmıştı. Bir günde bitmesi planlanan asfalt çalışmaları, asfalt plentinin bozulmasının dolayı dün tamamlanabildi. Şuanda asfaltın soğuması beklenirken, Karaköprü Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağın bugün saat 13.00’ten itibaren trafiğe açılacağı öğrenildi.

Bu arada yaklaşık 350 kişinin çalıştığı Şanlıurfa’nın firması olan Yetim İnşaat ve Hafriyat firması tarafından yapımı süren köprülü kavşağın, herhangi bir ödenek sıkıntısı olmaması durumunda 3 aya kadar tüm etaplarıyla bitirilmesi planlanıyor.

BAŞKAN BEYAZGÜL ÇEVİK KUVVET KÖPRÜLÜ KAVŞAĞINI İNCELEDİ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa-Diyarbakır yolunda yapım çalışmaları devam eden Çevik kuvvet Köprülü Kavşağında başlatılan çift taraflı yol açma çalışmalarını yerinde denetledi.

Şanlıurfa-Diyarbakır Karayolunda devam eden Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağı çalışmaları sona gelindi. Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa-Diyarbakır karayolu istikametinde Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapım çalışmaları süren Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağında mevcut tek yönlü yolu çift taraflı hale getirmek için 24 saat esaslı çalışmalar başlatılmıştı.

Asfaltlama çalışmaları tamamlanan yolda incelemelerde bulunan Başkan Beyazgül, yol standartlarını kontrol ederek yolun güvenlik standartlarına uygun hale getirme çalışmalarında başlatılan yol çizgi ve levgalama çalışmalarını hakkında bilgi aldı.

Teknik heyet ile çalışmalar hakkında istişarede bulunan Başkan Beyazgül’e Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Karayolları 9 Bölge Müdürü Ökkeş Ceylan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mahmut Kırıkçı, Karayolları Bölge Müdürü, Yüklenici firma yetkilileri ve teknik heyeti eşlik etti.

Burada bir açıklamada bulunan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “Karaköprü Belediye Başkanımız, genel sekreterimiz, teknik elemanlarımız, yüklenici firma ve Karayolları Bölge Müdürü ile beraber bugün Çevik Kuvvet kavşağındayız. Çevik Kuvvet kavşağı Allah nasip ederse bugün çift taraflı olarak açılacak. Bu arada gecikmeler oldu. İki tur gecikme oldu birincisi, Çevik Kuvvet kavşağı uzun süredir çok önemli olan Karaköprü ve Şanlıurfa’yı bağlayan ve buradan Diyarbakır yoluna gidiliyordu. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığının ilgi alanına girmiş olması nedeniyle çok fazla üzerinde durduk. Ulaştırma Bakanlığının bir projesi devamında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin yol yapım işi olan bu yer gerek milletvekillerimiz gerek ilçe belediye başkanlarımız gerek ise bizim tarafımızdan da geldiğimiz belli çok yakın takip edildi, çünkü bu şehrin can damarı, boğazı bu nedenle de bir an önce yapılması gerekiyordu. Bugün buranın çift taraflı açılması Şanlıurfa bakımından önemli ve Şanlıurfa’ya hayırlı uğurlu olsun diyorum. Ama esas olan bir işimiz daha var oda; alt tüneller kısmının bağlanması ki, tüneller kısmının da önemli bir kısmı tamamlanmış asfalt çalışmaları başlanıyor bundan sonra bu konun da üzerinde durulacak gerek milletvekillerimiz gerek ise bizler bir an önce bu projenin hayata geçirmesini sağlayacağız. Burada sabaha kadar çalışıldı ve bugün bu nedenle de sabah saatlerinde asfaltı serilmiş oldu. Asfaltımız tamamen kuruduktan sonra ve yol çizgileri yapıldıktan sonra bu yol hizmete açılacaktır. Şehrimize hayırlı uğurlu olsun. Gecikmeler oldu bu gecikmeler bizi de üzdü ama nihayet bugün bu noktaya gelmiş olmamız da sevindiricidir” dedi.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ise, “Büyükşehir Belediye Başkanımız, Genel Sekreterimiz, Karayolları Genel Müdürümüz, yüklenici firma ve Büyükşehir Belediyemizin tüm ekipleri ile birlikte şuan burada yapılan asfaltın öncelikle denetlemesini yaparak bugün inşallah burada ki trafiği açıyoruz ve böylelikle Şanlıurfa’nın büyük bir yükünü Büyükşehir Belediyemiz böylelikle kurtarmış olacak. Daha önce buradan, Abide’den Diyarbakır istikameti açılmıştı ve diğer yön kapalıydı ve şuanda her iki taraf açılmış olacak bugün itibari ile böylelikle bu yol ağını rahatlatmış olacağız. Bugün yolu açıp burayı da Şanlıurfa’ya kazandırmış olacağız. Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve yüklenici firmaya sonsuz teşekkür ediyorum. Öncelikle Çevik Kuvvet kavşağının Karaköprü’de olmasından dolayı bizlerde bu konuda çok fazla sıkıntı çekiyorduk bunu aşmış durumdayız ve böylelikle Şanlıurfa rahatlamış olacak” diye konuştu.

(UĞUR BUDAK)

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2020, 10:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142