Karaköprü’de sözler tutuluyor

.

Karaköprü’de sözler tutuluyor
banner206

Karaköprü Belediyesi, Büyükşehir yasasıyla kendisine bağlanan kırsal mahallelere verdiği hizmet sözünü bir bir yerine getiriyor. Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, kırsal mahalleleri merkezdeki mahallelerden ayırmadan hizmete devam edeceklerini söyledi.

Şanlıurfa'nın 2014'te Büyükşehir olmasıyla birlikte Karaköprü belde statüsünden ilçeye geçti ve 86 köy kırsal mahalle olarak Karaköprü İlçesine bağlanırken,  Karaköprü Belediyesi kendisine bağlanan kırsal mahallelere verdiği hizmet sözünü yerine getiriyor. Son bir yılda kırsal mahallelerde yaptığı çalışmalarla gündeme gelen Karaköprü Belediyesi yol çalışmaları, çok amaçlı salon ve sentetik çim saha gibi hizmetlerle kırsal mahalleleri hizmete doyuruyor.

Başkan Metin Baydilli'nin talimatıyla, geçtiğimiz bir yıl içerisinde 113 kırsal mahalle ve sokakta malzeme serimi ve yol çalışması yapan Karaköprü Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı Kırsal Hizmetler ekipleri, bu mahalleleri kış ayları öncesi tozdan ve çamurdan kurtardı.

Bunun yanında bir yıllık süreçte 23 mahallede çok amaçlı salon ve muhtar evi yapılırken, 4 kırsal mahallede çok amaçlı salon temeli atıldı. Ayrıca, 13 kırsal mahallede atıl durumda olan okullar restore edilerek çok amaçlı salona çevrildi.

Spora da önem veren Karaköprü Belediyesi, kırsal mahalledeki gençlerin de spor yapabilmesi için toplu taşımalı eğitimin olduğu 8 kırsal mahallede sentetik çim saha açarak gençlerin hizmetine sunarken, 5 kırsal mahallede de sentetik çim saha yapılması planlanıyor.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, merkez veya kırsal farkı gözetmeksizin Karaköprü sınırlarındaki her mahalleye hizmet ettiklerini, kırsal mahallelerde hizmetlerine devam edeceklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2016, 10:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142