O araçlara ceza yağdı...

O araçlara ceza yağdı...
banner206

Şanlıurfa’nın da aralarında bulunduğu tüm illerde, şehirlerarası karayollarında yük taşımacılığı yapan araçlara yönelik eş zamanlı olarak özel denetim yapıldı. 46 Bin 620 araç ve sürücüsünün denetlendiği uygulamalarda, 294 araç trafikten men edildi ve kurallara uymayanlara ceza yağdı.

Şehirlerarası karayollarında yük taşımacılığı yapan araçların görünürlüğünü ve güvenliklerini artırmaya yönelik olarak bu araçlarda yan ve arka koruma çerçevesi ile arka işaret levhası ve reflektör bulundurulması başta olmak üzere kazalara etken diğer trafik ihlallerini önlemek amacıyla 09-10-11 Haziran’da Yük Taşıyan Araçlara yönelik ülke genelinde eş zamanlı olarak özel denetim gerçekleştirildi. Ülke genelinde 46.620 araç/sürücü denetlendi, 1.727 sürücünün araçta takoğraf bulundurmadığı, kullanmadığı veya çalışma/dinlenme sürelerine uymadığı, 134 araçta bozuk veya standart dışı ışık donanımı bulunduğu/kullanıldığı, 161 araçta ise yan ve arka koruma çerçevesi ile arka işaret levhası ve reflektör bulunmadığı tespit edildi. Ayrıca 294 araç trafikten men edildi, 37 sürücü belgesi geçici olarak geri alındı. Toplam 4 Bin 333 trafik ihlalinin tespit edilirken, bunların hepsine cezai işlem uygulandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Türk Polis Teşkilatı olarak sürücülerimizin herhangi bir cezai işleme maruz kalmamaları amacıyla, trafik kurallarına uymaları hususunu bir kez daha hatırlatılır ve bu denetimlerin sürekli olacağının bilinmesi kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142