Title of a News Article

Soylu eylem yapan annelere müjdeyi verdi

Soylu eylem yapan annelere müjdeyi verdi
banner206
banner279

İçişleri Bakanı Soylu HDP il Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır annelerini ziyaret etti. Evlat nöbetindeki ailelere destek sözü veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu annelerden biri ile sohbet ederken “Söyledikleriniz bütün Türkiye'yi titretti. Herkesi kendisine bir kere daha getirdi. Bütün Türkiye sizinle tek yürek. Öyle sonuçlar alınacak ki ama sizin bu büyük dirayetinizden Allah razı olsun. Dün senin kızın gibi bir kızı getirdik. Hiç merak etmeyin. Onun annesiyle kucaklaşmasını bir görseydiniz. Hiç endişe etmeyesiniz. Ama böyle yürekli anaların sayesinde yapıyoruz biz bu işi” ifadelerini kullandı.Bakan Soylu'nun sözleri sonrası büyük sevinç yaşayan anne bakanı kucaklayarak teşekkür etti.ÜZERİMİZE DÜŞEN SORUMLULUKLARI YERİNE GETİRİYORUZ

Soylu anneleri ziyaretinin ardından ise gazetecilere yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Cumhurbaşkanımızın selamlarını getirdim. Hem de bu yaptıkları ve bütün Türkiye'nin dünyaya ortaya koydukları haykırışa olan desteklerini getirdim.Bütün Türkiye biliyor ki bundan sonraki bütün çocuklar için de buradalar. Ülkemizin çocukları için buradalar. Demiri eritecek yürekleri var. Bu yaptıkları mesele çok kıymetli. Bu on yıllar sonra çok daha iyi anlaşılacak.Bu bir terör örgütünün siyasi partiye kendini kullandırmasının sonunu oluşturacak hem hayırlı bir adımdır, hem güçlü bir adımdır. Bütün Türkiye onları destekliyor. Üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getiriyoruz.

BİR KIZ ÇOCUĞUNU ANNESİ İLE BULUŞTURDUK

Daha dün Diyarbakır'da bu annelerin evlatları gibi bir kız çocuğunu annesiyle buluşturmanın gururunu yaşadık. Bir baba olarak söylüyorum; yüreği olan, insan olan herkesi başka bir noktaya taşıdı.Biraz önce bir cenazeden geliyorum. Orada o annelerin yaşadıkları, devletimizin de gücüyle bu topraklardan sileceğiz.Bir sorumluluğumuz vardı gelip bu insanlara burada destek vermek. Milletimiz de bilsin ki burada bu anneler bir haykırış ortaya koyuyorlar. İnşallah çok güçlü bir sonuç alacağız.

HDP'YE SERT SÖZLER

Diyarbakır'da Mardin'de herkes biliyor ki HDP teşkilatları bu annelerin masum çocuklarını dizlerinin dibinden alıp terör örgütüne katan yapıdır. Biz de biliyoruz gereğini yerine getiriyoruz. Diyarbakır'da bu olaylarla ilgisi olmayan birine bile sorsan tek bir şey söyler. Bu millet feraset sahibidir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
MEHMET ALİ TAŞYÜREK
MEHMET ALİ TAŞYÜREK - 3 yıl Önce

ANA'LARIN ÜZÜLMEDİĞİ VE AĞLAMADIĞI BİR TÜRKİYE İSTİYORUZ.

URFALI
URFALI - 3 yıl Önce

sn soylu analara müjdeyi verdiyse tamamdır bu iş...

SIRADAKİ HABER

banner142