Uçar, Midyat Kaymakamı oldu

.

Uçar, Midyat Kaymakamı oldu
banner206

Şanlıurfa Vali Yardımcısı Meral Uçar, Mardin'in Midyat Kaymakamlığına atandı.

4 yıldan bu yana Midyat Kaymakamı olarak görev yapan Oğuzhan Bingöl’ün İçişleri Bakanlığı’na Daire Başkanı olarak atanmasının ardından yerine Şanlıurfa Vali Yardımcısı Meral Uçar Atandı.

 

Meral Uçar kimdir?

Meral Uçar, 26.03.1977'de Trabzon'da doğdu ve aslen Kütahyalıdır. İlköğretimini babasının Emniyet mensubu olması nedeniyle çeşitli illerde tamamlamasının ardından, Çankaya Anıttepe Lisesi'nden mezun oldu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bölümler Fakültesi Maliye bölümündeki 4 yıllık lisans eğitimini 3 yılda tamamladı.

2006 yılında İçişleri Bakanlığı'nın açmış olduğu Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 93.dönem Afyonkarahisar Kaymakam Adayı olarak idarecilik hayatına başladı. Sırasıyla Denizli İli'nde teftiş stajı, Ankara İli Gölbaşı İlçesi'nde kaymakam refikliği ve Eskişehir İli Alpu İlçesi'nde vekalet görevinde bulunmasının ardından İngiltere'de University of Leicester'da bir yıl süre ile dil eğitimi almış olup, 24.02.2009 tarihinde İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan kura sonucu 93. dönem kaymakamı olarak Kastamonu ilinin Azdavay İlçesine atanmıştır. 01.10.2011 tarihinden itibaren Kilis İli Elbeyli İlçesi Kaymakamlığını yürüten Meral Uçar, daha sonra Gümüşhane Vali Yardımcılığı görevine atanmıştır. Uçar, son olarak Şanlıurfa Vali Yardımcılığı görevine atandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2016, 14:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142