Title of a News Article

Viranşehir'de hayal gerçek oluyor

​​​​​​​Viranşehir'de 140 bin metrekare alan üzerine kurulması planlanan Millet Bahçesi için ilk kazma vuruluyor.

Viranşehir'de hayal gerçek oluyor
banner206
banner279

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, projelerini bir bir hayata geçiriyor. Başkan Ekinci, 140 bin metrekare alan üzerine kurulacak olan devasa millet bahçesi projesinin ihalesinin bittiğini ilk kazması kurban bayramından sonra vurulacağını duyurdu.

Bugün Viranşehir belediyesine gelen millet bahçesi ihalesini alan firma yetkilisi Vedat Bucak Viranşehir belediye başkanı Salih Ekinci ile görüşerek, kurban bayramdan sonra ilk kazmayı vuracaklarını söyledi.

Viranşehir Curcup Deresi bölgesinde mesire alanı, çocuk oyun alanları, bisiklet parkuru, koşu ve yürüyüş parkuru ile dinlenme alanları yapılacak. 25 Martta ihaleye çıkan ve bugünden itibaren ihalesinin yapıldığı proje, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 140 dönümlük arazi üzerine inşa edilecek.

Millet Bahçesi projesinin hayata geçirilmesi yönünde başlayan süreç ile ilgili konuşan Başkan Ekinci, Viranşehir için durmadan yorulmadan çalışmaya devam ettiklerini anlattı.

İlçeye devasa bir yeşil alan kazandıracak olmanın sevinç ve mutluluğu içerisinde olduklarını söyleyen Başkan Ekinci, "Bu alanın millet bahçesi yapılması ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum'a durumu iletmiş ve projemizin onayını almıştık. Proje ihalesinin ardından kısa sürede başlayacak. Çalışmaların ardından ilçemizin değişimine yakışır bir proje hayata geçmiş olacak. Bu projemizin ilçemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Millet Bahçesi projemizde Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Bakanımız Sayın Murat Kurum, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcımız Sayın Fatma Varak’a ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Başkan Ekinci İhalesi yapılan ve kurban bayramından sonra ilk kazması vurulacak olan Millet Bahçesinde Viranşehirlilerin doğa ile iç içe vatandaşların huzur içerisinde vakit geçirecekleri bir alan olacağını sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Urfalı
Urfalı - 2 yıl Önce

Bu bahçeyle Viranşehir'in makus talihi değişecek ve işsizlik sona erecek.Batı bizi kıskanmasında ne yapsın.

SIRADAKİ HABER

banner142