Çok anlamlı bir tur olacak...

Çok anlamlı bir tur olacak...
banner206

2019'un Göbeklitepe yılı ilan edilmesinin ardından Göbeklitepe tanıtımı ve etkinlikler tüm hızıyla sürerken, Göbeklitepe’nin yıllarca kazı başkanlığını yürüten Alman arkeolog Klaus Schmidt'in anısına, bisiklet turu düzenlenecek.
Urfa Bisiklet Topluluğu(URBİT) Göbeklitepe'nin keşfinde büyük rol alan Klaus Schmidt'in anısına bisiklet turu düzenleyecek.
Tur, Şanlıurfa Turizm Geliştirme AŞ'nin desteği ile arkeolog Schmidt'in vefatının 5'inci yılında yapılacak.
20 Temmuz Cumartesi başlayacak olan bisiklet turu, Yıldız Meydanı Nabi Sokak'ta yer alan Klaus Schmidt Anı Evi’nden sabah 06:00’da başlayacak.  Schmidt’in Göbeklitepe’ye gidişlerinde kullandığı güzergahta yol alacak olan bisikletçiler, ünlü arkeologun her sabah evinden Göbeklitepe için kazıya gidişinin bir canlandırması olarak bu etkinliği gerçekleştirecek.
Öte yandan Şanlıurfa Turizm Geliştirme AŞ'nin yanı sıra Şanlıurfa Valiliği, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Haliliye Belediyesi ve Urfa Bisiklet Topluluğu (URBİT) destekleri ile gerçekleştirilen ve Göbeklitepe’nin uluslararası üne kavuşmasını sağlayan Schmidt anısına yapılan bu etkinliğin, gelenekselleşerek her yıl tekrarlanması planlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2019, 09:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142