'annelere En Güzel Hediye Barıştır' Paneli

Mersin'in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi Kadın Meclisi üyeleri, 'Anneler Günü' kapsamında 'Annelere En Güzel Hediye Barıştır' adıyla bir panel düzenledi.Akdeniz Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, panele katılmak üzere...

'annelere En Güzel Hediye Barıştır' Paneli
banner206
Mersin'in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi Kadın Meclisi üyeleri, 'Anneler Günü' kapsamında 'Annelere En Güzel Hediye Barıştır' adıyla bir panel düzenledi.

Akdeniz Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, panele katılmak üzere Türkiye'nin çeşitli illerinden Mersin'e gelen kadın heyeti, önce Akdeniz Belediye Başkanı Fazıl Türk'ü makamında ziyaret etti.

Anneler Günü’nde böylesine anlamlı bir etkinliğe imza atan Kadın Meclisi üyelerini kutlayan Başkan Türk, "Panele, asker annesi, gerilla annesi ve Berfo ananın çocuklarının yanı sıra, Roboski katliamında çocuklarını kaybeden annelerin katılması bizleri onurlandırmıştır. Aylardır hiçbir annenin yüreği yanmadığı için gerçekten çok seviniyoruz. Her giden can bizden gidiyor. Hiçbir annenin yüreğinin yanmaması bizim için çok anlamlıdır. Faili meçhullerin, kayıpların, akibeti bilinmeyen 17 bin insanın dosyaları açılmalı, artık her şey açığa çıkmalıdır. Helalleşmenin zamanı geldi. Ama samimi de olmak gerekir. Halkımız, ne olup bittiğini bilsin” dedi.

Ziyaretin ardından Belediye Konferans Salonu'nda panel yapıldı. Burada konuşan Akdeniz Belediyesi Başkan Yardımcısı Makbule Kaplan, "30 yılı aşkın bir süredir yaşanan savaş gerçekliği, zindanlarda, sokaklarda ve savaşta evladını yitirmiş, yüreği acılarla dolu annelerin ve bu savaşı sonlandırmaya dönük yapılan açıklamadan sonra gelişecek barış sürecini, onurlu barış anneleri ve Kürt kadınları, ayrıca aramızda bulunan asker anneleri, hep birlikte kadının hak, hakkaniyet ve adalet duygularıyla, önümüzdeki süreci nasıl sahiplenmeleri gerektiği konusunda bizlerle duygularını paylaşacaklar. Hüzünlüyüz, yüreğimiz buruk. Bütün acılara rağmen bu süreci barış diliyle sahiplenecek olan annelerimizin duygu ve düşüncelerini paylaşmak üzere böyle bir panel düzenledik” diye konuştu.

Konuşmaların ardından 'Annelere En Güzel Hediye Barıştır' paneli düzenlendi.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2013, 14:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142