AK Parti Urfa’da Meclis Üyeliği heyecanı!

 AK Parti Urfa’da Meclis Üyeliği heyecanı!
banner206

AK Parti’de Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celalettin Güvenç ve ilçe adayları, meclis üyesi adaylarına son halini vermek üzere Ankara’ya parti genel merkezine çağrıldı. Bugün yapılması planlanan toplantıda, belediye meclis üyesi adaylarının netleşmesi bekleniyor.

30 Mart’ta yapılacak olan seçimler için hemen hemen tüm siyasi partiler Şanlıurfa Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarını belirlerken, şimdi de gözler belediye meclis üyesi adaylarına çevrildi. Siyasi partiler belediye başkan aday listelerini en geç 18 Şubat 2014 salı günü saat 17.00'ye kadar ilçe, il veya Yüksek Seçim Kurulu’na sunacak. Salı günü Belediye meclis üyelerinin de YSK’ya bildirilmesi gerektiği öğrenildi. YSK seçim takviminin sonlarına doğru yaklaştıkça siyasi partilerde de belediye meclis üyeleri adaylarını belirleme çalışmaları hızlı bir şekilde sürüyor. 

 

Özellikle Şanlıurfa’da iddialı parti konumunda bulunan AK Parti ile BDP’ye belediye meclis üyelikleri için yoğun ilginin olduğu öğrenilirken, AK Parti’de belediye meclis üyelerinin bugün netleşmesi bekleniyor. AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celalettin Güvenç ile 13 ilçenin belediye başkan adayı, belediye meclis üyesi aday listesine son şeklini vermek üzere Ankara’ya parti genel merkezine çağrıldı. Bugün Ankara’ya gidecek olan AK Parti’li adaylar, listeye son şeklini verecek. Listenin oluşmasında AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez ile partinin ilçe teşkilat başkanlarının da görüşünün alındığı gelen bilgiler arasında yer aldı. Listenin belirlenmesinin ardından AK Parti tarafından kamuoyuna açıklanması bekleniyor.

 

Bu arada BDP’nin de birkaç gün içerisinde belediye meclis üye listesini hazırlayacağı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2014, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142