Erdoğan'dan Davutoğlu'na sert cevap...

Erdoğan'dan Davutoğlu'na sert cevap...
banner206

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni parti iddialarıyla ilgili " Bu arkadaşlar söyleyecekleri ne varsa çıkıp söylesinler. Şu anda bu söyleyebilecekleri bagajlarında ne varsa ortaya dökmelerinde fayda var" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündemde olan yeni parti iddiaları ile ilgili konuştu. eski Başbakan Yardımcısı Abdülatif Şener'in AKP'den istifa ettikten sonra CHP'ye gittiğini hatırlatan Erdoğan, AKP'den ayrılan isimlerin söyleyecek sözü varsa çıkıp söylemesi gerektiğini söyledi.

Ankara'da yapılan 30 Ağustos Zafer Bayramı töreni, sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"Bizim partimizden grup kurmak için çıkıp şu anda CHP'nin içinde sığıntı durumuna düşenler oldu. Bu bizim derdimiz değil. Biz AK Parti olarak tarih yazar konumundayız. Ak Parti ulusal olmaktan uluslararası bir konuma çıkmıştır. Bu arkadaşlar söyleyecekleri ne varsa çıkıp söylesinler. Şu anda bu söyleyebilecekleri bagajlarında ne varsa ortaya dökmelerinde fayda var."

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

İDAM TARTIŞMALARI

Parlamentomuz bu konuyla ilgili bakın dünya demiyorum, kalkar da idam konusunda kararını verirse bunun geleceği yer neresi Cumhurbaşkanlığı. Ben bunu onaylarım, hiç düşünmem. Bu konuda vicdanım da rahattır. Çünkü yavrusunun gözleri önünde öldürülen bir anneyi ağırlaştırılmış müebbetle, müebbetle onun hakkı ödenmez.'

SU-57 UÇAĞI ALINACAK MI?

Bakanlıklarımız muhataplarıyla görüşmeyi sürdürüyor. Karşılıklı birçok alışveriş olabilir.  F-35'ler konusunda ABD şu andaki tutumunu devam ettirirse biz tabii başımızın çaresine bakacağız.

Kaynak Yeniçağ: Erdoğan'dan yeni parti açıklaması

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner277