Eyyüpoğlu’ndan Fakıbaba’ya sert sözler!

Şanlıurfa’da kampus okulların müteahhidi Ali Eyyüpoğlu, Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba’ya ağır sözler sarf ederek, “Siyasetçi artığı Fakıbaba şov yapmaya mı çıktın?” diye tepki gösterdi.

Eyyüpoğlu’ndan Fakıbaba’ya sert sözler!
banner206
banner279

Eyyübiye ilçesinde 8 bin öğrencinin eğitim gördüğü okul kampüsünde bulunan bir okulun asma tavanında yaşanan çökme için AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, yüklenici firmayı suçlayarak, hırsızlıkla itham etmişti. Kampüs okulların müteahhidi Ali Eyyüpoğlu da, yaptığı açıklamayla, Fakıbaba’ya sert sözler söyleyerek, “kendiniz hırsızsınız” dedi.

Eyyüpoğlu, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

“Adım Ali Eyyüpoğlu okulu yapan firmanın sahibiyim.  Vali bey soruşturma başlatmış, elbette ki asli görevi ilgilenecek gerekirse soruşturma başlatacak. Bütün imalatlarımın arkasındayım. Yaptığım herhangi bir usulsüz imalat yoktur. Devletimizin binlerce mühendisi var gider kusur kimde ise karar verir ve tekraren düzelttirir.

“ŞOV YAPMAYA MI ÇIKTIN?”

Elinde herhangi bir rapor var ise çıkar konuşursun.ahlaktan yoksun olmasaydın  hırsızlıkla itham etmezdin kendiniz hırsızsınız Doğu Perincek altlığı siyasetçi artığı Fakıbaba şov yapmaya mı çıktın. Şov yapacak başka bir alan ara benden bir şey anlayamasın. Çünkü soğan yemedim. Beni bütün iş yaptığım kurumlar bilir. Ama sana ben milyon kere yalancı, iftiracı diyorum . Urfa kamuoyu çok iyi biliyor ki bu habere soyadımdan dolayı atladığını çabucak anlayacak gördüğüm her ortamda da yüzünüzü kızartacağım.

Şanlıurfa kamuoyu çok iyi biliyor ki sen sadece soyadımdan dolayı bu habere atladın altın yine boş çıkacak Fakıbaba. Şimdi sen eline telefonu al bütün kurum müdürlerini ara tanıdığın ne kadar mühendis varsa hepsini bilirkişi diye bana yolla. Yollamasan adam değilsin. Urfa’nın eğitimiyle ilgilenseydin  25 yıldır siyaset arenasındasın neden eğitimde sonuncuyuz. Hiç düşündünüz mü sayın şovmen

Okul tamamen kulanım hatasından dolayı çatıdan su sızmış ve tavanları alçıpan olduğundan alçı su almış ve ağırlık oluşturmuş ve asma tavan  düşmüştür. Bunu bu işten anlayan herkes ilk bakışta anlayacaktır.

Diyecekler ki çatı neden su almış. Çatının isalasyon imalatının ihale projesindeki imalatın beni tatmin etmediğini gerekçeli bir rapor ile  kuruma bildirdim. Buna istinaden kurum görüşümü doğru bulup normal mebram yerine  jeo mebram ile imalatımızı değiştirmiştir.Bunun bütün belgeleri kurumda mevcuttur. İki gün boyunca içine  su doldurarak testimizi yaptıktan sonra koruma imalatlarını yapmamıza izin verildi ve koruma imalatlarımızı yaptık. Bu imalatla ilgili bütün fotoğraflar kurumda mevcuttur.

“YAPTIĞIM İŞİN ARKASINDAYIM”

Her imalatımızın fotoğrafları, TSE belgeleri, raporları kurumda mevcuttur. Yaptığım imalatlarımın hepsi fen kurallarını uygundur. Ahlak yoksunu et mafyası uşağı, Doğu Perinçek hocasından algı yapma kursu almış bozuntu. Algı yapmaya  çıktıysan yolun kapalı. Sen kimsin ki elinde belge olmadan hırsızlıkla itham edersin hırsızın kıralı sensin. Tekrar ediyorum yaptığım işin arkasındayım arkasındayım arkasındayım. Bütün urfa bilsin ki bu çatı değildir alçıpan asma tavandır. Ve değeri 30000 TL’dir. Her ne kadar Fakıbaba nın değerinden fazla olsa da şov yapmak amacıyla bey efendi sahneye çıkmıştır.”

FAKIBABA NE DEMİŞTİ?

Bu arada Milletvekili Fakıbaba, okuldaki asma tavanın çökmesi ile ilgili şu ifadelere yer vermişti:

“Bahsi geçen okul inşaatı  yüklenicilerinin, malzeme ve diğer inşaat bileşenlerinden hırsızlık yaparak şartlara uygun imalat yapmadıkları aşikardır. Ne yazık ki; bugüne kadar nüfuzlarını kullanarak kendilerini imtiyazlı gören bu kişilerden benzer konulardaki eylemlerinden dolayı hesap sorulmadığından cesaret alarak bu hırsızlıklarını rutin hale getirmişlerdir. Haksız menfaatlerle zengin olmuş bu gibi yükleniciler ile denetimden sorumlular, herkim olursa olsun, garip gurebanın hakkını savunma adına, Sn.Valimizin konuyla ilgili kusuru bulunan tüm sorumlular hakkında gerekli soruşturmayı başlatıp, suçluların adalet önünde hesap vermelerini sağlayacağına inancım tamdır.”

TWİTTER'DAN DÜN CEVAP VERDİ.

Fakababa'nın sosyal medyada ki paylaşımı üzerine Ali Eyyüoğlu'da dün cevap yazmıştı.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2021, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142