Güvenç ilk kez bu kadar coştu(video)

AK Parti Şanlıurfa Belediye Başkan aday tanıtım toplantısında kendisine karşı gösterilen ilgi karşısında adeta çoşan Güvenç' Ben Urfalıların hizmetkarlığına talipliyim'dedi.

AkParti Şanlıurfa Belediye Başkan adaylarını düzenlediği görkemli bir törenle tanıttı. Yaklaşan 30 Mart 2014 yerel seçimler öncesi Şanlıurfa’da seçim heyecanı artmaya başladı. Ak Parti Şanlıurfa ilçe adaylarının bir süre önce açıklanmasının ardından Şanlıurfa’ya gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve Milletvekillerinin katılımıyla Büyükşehir ve ilçe adaylarının tanıtımı yapıldı. GAP Arena kapalı spor salonunda yapılan aday tanıtım toplantısına AkParti Şanlıurfa Milletvekili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Milletvekilleri, İl Başkanı Yusuf Eğilmez, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Celalettin Güvenç, SKM Başkanı Ahmet Düşünür,ilçe adayları, ilçe teşkilat başkanları ve yaklaşık 10 bin kişi katıldı.

Aday tanıtım toplantısının açılış konuşmasını İl Başkanı Yusuf  Eğilmez yaptı. Eğilmez, 30 Mart günü Ak Partililerin desteği ile 14 ilçede seçimleri kazanacaklarını söyledi. İl Başkanı  Eğilmez’in konuşmasının ardından  Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Celalettin Güvenç kürsüye geldi.

 

Coşkulu bir  konuşma yapan AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celalettin Güvenç, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Milletle beraber yeni bir altın sayfa açmak için seçime hazırlandıklarını belirtti.

Bu kutlu yolculuğun, millete, İslam alemine, Urfa’ya ve Türkiye’ye hayırlı, uğurlu olmasını dileyen Güvenç, “12 yıldır olduğu gibi hiç şüphemiz yok bu seçimde de AK Partimiz mahallelerde, köylerde, sokaklarda, fakirimizle, fukaramızla, bacılarımızla, muhtarlarımızla kısacası halkımızla buluşacak ve yeni bir altın sayfayı Türkiye’ye ve Dünyaya gösterecek. Dünyaya göstereceğimiz şey Tayyip Erdoğan burada, Viranşehir burada, Siverek burada, millet burada diyeceğiz. Durmak yok yola devam diyeceğiz. Kara günler, komplo günleri, vurgu günleri, soygun günleri, milletin iradesini yok sayma günleri asla bu coğrafyaya bir daha dönmeyecek diyeceğiz” dedi.

Güvenç, son dönemde yapılan barış sürecine de değinerek, “Urfa’da, Manisa’da, Erzurum’da artık bu coğrafyada Kürt’ü, Türk’ü, Arap’ı birbirine düşüremezsiniz, silahları patlatamazsınız, yeter artık kavga bitti, savaş bitti artık barış zamanı, artık kardeşlik zamanı artık bu ülkeyi büyütme zamanı, artık bu ülkenin önünü açma zamanı, artık bu ülkeyi dünya lideri yapma zamanı diyeceğiz” diye ifade etti.

 

Muhalefet çamur atıyor

“Bu muhalefet, ülkede çivi çakamayan, ülkenin geleceğiyle ilgili hayalleri ve idealleri olmayanlar yaptığımız hizmetlere çamur atıyorlar, iftira atıyorlar” diyen Güvenç, konuşmasında şunları kaydetti;

“Faruk Çelik, 2011 yılında hizmetkâr olarak Şanlıurfa’ya geldi. Yeni bir sayfa açtı dedi ki; Hepimiz biriz, kardeşiz. Bir olalım birlik olalım, devleti çalıştıralım, bürokrasiyi çalıştıralım İl Özel İdare’yi çalıştıralım, memurları çalıştıralım millet bizden hizmet istiyor” dedi. Bizde aynı dönemde geldik hizmetinize, emrinize girdik. Köy köy dolaşmaya başladık,

Kasaba kasaba dolaşmaya başladık, bu valinin görevidir, valinin görevi değildir demedik. Nerde bir kan davası varsa koştuk kardeşimizin yanına artık dedik Urfa kan davasıyla anılmayacak. Nerede bir sıkıntı varsa oraya koştuk. Bacımızın, kardeşimizin, yaşlımızın her türlü sorununa el attık.”

Güvenç, Şanlıurfa’da yaptıkları çalışmaları anlatarak konuşmasını tamamladı.

 

BAKAN ÇELİK: SADECE HİZMET EDİYORUZ

Ak Parti Belediye Başkan aday tanıtım toplantısında konuşan Bakan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 30 Mart seçimlerinin çok büyük önem kazandığını söyledi.

Ak Parti hükumetinin yaptığı çalışmalarla Türkiye'yi önemli bir konuma getirildiğini anlatan Çelik, yerel seçimlerde herkesin bu bilinçle sandığa gitmesi gerektiğini ifade etti.

Ak Parti teşkilatının bu seçimde de çok daha fazla çalışması gerektiğini anlatan Çelik, şunları kaydetti:

"Türkiye, geçmiş yıllara baktığınız zaman hayal edemeyeceği imkan ve noktalara taşındı. Bunun kıymetini milletimiz biliyor. Bunun için her seçimde bu başarıları elde etmemize vesile olan Ak kadrolara daha da büyük güç yüklemeye devam ediyor, eski Türkiye'ye dönmek istemiyor. Ak kadrolar eski Türkiye'yi geride bırakmak ve bir daha anmamak için bugüne kadar üzerine düşen görevi yaptı."

Bu süreçte milleti kaale almadan değerlendirmeler yapıldığını vurgulayan Çelik, "Sonunda halka dayalı olmayan anlayışlar yüzde 1-2'lere düştü. O partilerin tarih sahnesinden silindiklerini hep beraber izledik. Onun için 'söz milletin, karar milletin' sözü 'laf olsun' diye söylenen cümle değildir. Millet arkanızdaysa, millete dayanıyorsanız gerisi hiç sorun değil, bu millet sizi taşınması gereken yere taşır" ifadelerini kullandı.

 

Çelik, Ak Parti hükumetini düşürmek için çeşitli oyunların oynandığını ancak milletin bu duruma seyirci kalmayacağını ifade etti.

Bakan Çelik’in konuşmasının ardından Büyükşehir adayı Celalettin Güvenç, il Başkanı Yusuf Eğilmez 13 ilçe adayının tanıtımı yaptılar. 

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2014, 21:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142